Jesienny Plener Ślubny

Nie wrzesień ani nie listopad, ale właśnie październik to praktycznie rok w rok miesiąc gwarantujący przynajmniej kilka dni wyjątkowego wręcz zjawiska. Potocznie nazywamy je “Złota Polska Jesień”, a w praktyce oznacza ono nic innego jak magiczną moc natury, która zmienia zielone liście w kolorową paletę pachnących drzew. Obok zielonego pojawia się żółty, czerwony, bordowy. Z tego właśnie powodu jesienny plener ślubny to strzał w dziesiątkę!

Nie warto się spieszyć z tymi letnimi plenerami, żeby było ciepło i słońce, bo nie pamiętam takiego października, żeby nie było w nim słonecznych dni. Nie pamiętam też żadnego jesiennego pleneru ślubnego, z którego jakaś para byłaby niezadowolona. 

Złota Polska Jesień na zdjęciach rekompensuje brak 30 stopni ciepła, a nieco chłodniejsza temperatura wręcz sprawia, że jeszcze intensywniej ogrzewacie się swoją bliskością.

Do zobaczenia jesienią!

Plener jesienią – jak się przygotować?

Warto być przygotowanym na sesję plenerową w ostatnich miesiącach roku. Najładniejsza jesień to sama końcówka września i okolice środka października. W zależności od tego jaki aktualnie mamy klimat, do końca października, a czasem i do początku listopada drzewa jeszcze są kolorowe i stanowią piękne tło do zdjęć kochającej się pary młodej. Ale trzeba by czujnym by nie przegapić momentu, w którym kolorowo będzie już tylko na ziemi, bo wszystkie liście opadną.

Warto też nastawić się, że plener ślubny jesienią wykonywać będziemy w lesie lub parku – urok jesieni stanowią kolorowe liście, a najbardziej spektakularne wrażenie robią one właśnie w skupiskach – czyli lasach lub parkach.

I koniecznie zabierzcie coś by zakryć ramiona – w październiku ciężko o typowo letnie temperatury!

Sesja Ślubna w Raciechowicach koło Dobczyc

Z Gosią i Michałem, których reportaż ślubny fotografowałem kilka tygodni wcześniej, umówiłem się na sesję w ich rodzinnych okolicach. Wybraliśmy się na spacer wśród drzew okolicznych Raciechowic koło Dobczyc. Uwielbiam takie plenery bo to zwykle nie ja jestem ich przewodnikiem. Bardzo lubię gdy to Wy prowadzicie mnie w nieznane, w rejony, które pokrywają się z Waszymi ścieżkami, a ja mogę jedynie podążać za Wami i szukać moim fotograficznym okiem miejsc, w których powiem ‘stop, tu robimy zdjęcia’. 

Uwielbiam jesień na zdjęciach!

jesienny plener ślubnyplener ślubny zlota polska jesienjesienny plener ślubnyjesienny plener ślubnyjesienny plener ślubnyplener ślubny nad jezioremplener nad zalewem w dobczycach

Dariusz Czepiel Fotografia to wieloletnie doświadczenie

Od 2010 działam na rynku ślubnym i zbieram doświadczenia, które dziś wykorzystuję, by dostarczyć Wam wyjątkową pamiątkę ze ślubu.

Obejrzyjcie, koniecznie w Full HD i z dzwiękiem!