Skąd pomysł na sesję zdjęciową dziecka w domu?

Może być co najmniej kilka powodów, które skłonią Was do wybrania właśnie takiego miejsca. Choć wiadomo, łąka z zachodzącym słońcem w tle, albo pole lawendy, plaża czy lokalny park to miejsca, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Jednak własny dom czy mieszkanie ma pewną przewagę, a nawet kilka koronnych argumentów, które przemawiają właśnie na korzyść wnętrz. Poniżej więc znajdziecie nieco argumentów, a na końcu efekty naszej sesji rodzinnej w domu z Heniem i jego rodzicami!

Jak zrobić sesję zdjęciową dziecku w domu?

Najprościej na sesje rodzinne w domu zatrudnić profesjonalnego fotografa który upamiętni te niezwykłe i szybko przemijające chwile w należyty sposób!

A GDYBY TAK FOTOGRAFOWAĆ SIĘ REGULARNIE,

2 RAZY DO ROKU?

Kiedy sesja rodzinna w domu to dobry pomysł?

Pogoda

Pogoda może zepsuć plany nawet na najbardziej dopracowany plener, dlatego wnętrze Waszego domu jest świetnym pomysłem na sesję zdjęciową w sytuacji gdy jest zimno, brzydko czy pada deszcz. Wprawdzie na sesji nie potrzebujemy słońca, a nawet wygodniej robi się zdjęcia, gdy jest pochmurno, ale to Wasze maluchy - bohaterowie zdjęć - muszą czuć się komfortowo.

Dom jest dobrą alternatywą na niepogodę.


Nowoczesne wnętrze

Wasz dom może być dobrym miejscem na wykonanie sesji z bardzo prozaicznego powodu - może po prostu świetnie wygląda. Ludzie coraz ciekawiej urządzają swoje cztery kąty i jeśli macie w miarę przestrzenne pokoje, ciekawie dobrane kolory ścian i styl, który nie będzie przytłaczał będąc w tle, to mieszkanie może być naprawdę ciekawym miejscem do zrobienia domowej sesji rodzinnej.

Zwłaszcza, że to Wasz dom i warto go również udokumentować na zdjęciach!


Komfort Waszego Dziecka

Sesja zdjęciowa rodzinna będzie często nowym doświadczeniem dla Waszego dziecka, dlatego zrobienie jej w domu pozwala nam zapewnić maluchowi komfort i spokój. Będzie wśród ścian, które zna dobrze, wśród zabawek, którymi bawi się często i umożliwi to sfotografowanie go w środowisku, które zna i lubi.

Uśmiechnięty brzdąc w swoim bezpiecznym otoczeniu!

Taka sesja zdjęciowa wymaga od Was dodatkowego przygotowania.

Sesja rodzinna w domu - jak się przygotować?

Do sesji rodzinnej konieczne jest przemyślenie kilku elementów. Opiszę je wkrótce w jakimś poradniku w Artykułach.

Przede wszystkim musicie zastanowić się nad strojami. Piękne ubranka dla Waszego maluszka na pewno macie, ale nie zapominajcie, że to idea #rodzinawramce czyli wy również będziecie na zdjęciach. Fryzury, makijaże, kolory ubrań – to wszystko musi ze sobą współgrać. Oczywiście nie polecam przesadzać, bo sesja to nie impreza sylwestrowa, ale to będzie dla Was pamiątka na zawsze więc warto na niej dobrze wyglądać.

Druga sprawa to szeroko pojęte gadżety. Czyli jakimi zabawkami lubi bawić się Wasze dziecko i czy możemy je zabrać na sesję. Dużo łatwiej pozwolić dzieciom bawić się w ulubione zabawy czy gry i fotografować je przy okazji, niż kazać im pozować do zdjęć. Pomyślcie więc jak ułatwić sobie i mnie zadanie!

Ten ostatni element, który dochodzi tylko w przypadku sesji zdjęciowej w domu, to… sprzątanie. Niestety, ale jeśli fotografujemy u Was w domu to musicie zadbać by wnętrze wyglądało schludnie. Ogarnąć leżące luzem rzeczy, pochować do szaf wszelkie przeszkadzacze i zadbać by w tle zdjęć Waszego maluszka był rozmazany ład, a nie rozmazany przeszkadzający nieład.

Oferta Sesji RodzinnychZobacz inne sesje tego typu

Sesja rodziców z rocznym dzieckiem

sesja zdjęciowa w domu

Henio wygrał rodzinną sesję zdjęciową w konkursie dawno temu, dawno temu też widział już swoje zdjęcia a Wam prezentuję je właśnie dziś.

Uwielbiam sesje rodzinne z dwóch powodów. Lubię dzieci i fotografowanie dzieci, to sama przyjemność złapać je w sytuacji gdy się nie spodziewają. Nie ma tu opcji na ‘ustaw się i zapozuj’ jest spontan i wariactwo, coś co idealnie wpasowuje się w tryb reporterskiej natury pracy fotografa. Czuję się więc jak ryba w wodzie 🙂

Drugi powód to świadomość, co robię. Wykonuję zdjęcia dla bohaterów tych zdjęć. Sam mam dzieci i wiem jak jeden miesiąc potrafi zmienić rzeczywistość, a dzieci rosną naprawdę szybko. Dlatego za priorytet każdego rodzica uznaję fotografowanie swoich pociech i dokumentowanie ich ulotnego dzieciństwa. Tym bardziej cieszę się, że mogę taką cenną pamiątkę dla kogoś wykonać.

W rolach głównych Henio, Maria i Łukasz – zapraszam 🙂

sesja-rodzinna-henia-z-rodzicami-001 sesja-rodzinna-henia-z-rodzicami-002 sesja-rodzinna-henia-z-rodzicami-003 sesja-rodzinna-henia-z-rodzicami-004 sesja-rodzinna-henia-z-rodzicami-005 sesja-rodzinna-henia-z-rodzicami-006 sesja-rodzinna-henia-z-rodzicami-007 sesja-rodzinna-henia-z-rodzicami-008 sesja-rodzinna-henia-z-rodzicami-009 sesja-rodzinna-henia-z-rodzicami-010 sesja-rodzinna-henia-z-rodzicami-011

Sesje Rodzinne i Zdjęcia Dzieci w Krakowie

Kiedy ostatnio fotografowaliście Wasze dziecko? Kiedy robiliście to nie telefonem? Kiedy ostatnio ktoś zrobił Wam zdjęcie w komplecie, całej rodzince?

Jestem fotografem z Krakowa, ojcem dwójki dzieci, który od lat ćwiczy każdego dnia jak najlepiej uchwycić dziecięce uśmiechy i grymasy. Jeśli szukacie sesji zdjęciowej dla swojego malucha w koszyczku i zwierzoczapeczce to polecę Wam znajomych, którzy się w tym specjalizują. Ja stawiam na sesję typu lifestyle, wspólny spacer i szczery dokument z tego jak wspólnie spędzacie czas. Mam wrażenie, że po latach takie zdjęcia właśnie będą dostarczały najmocniejszych wspomnień. 

sesja rodzinna pomysł na prezent na dzień matki kraków

  Imię i Nazwisko

  Twój e-mail i Telefon

  **WYMAGANE** Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności (dostępne na samym dole strony)

  Jaki rodzaj sesji Cię interesuje? (*wymagane*)

  Czy jest jakaś data, przed którą musimy zrobić sesję?

  Twój Instagram - link

  Jak mnie znalazłaś/eś? (*wymagane*)

  Napisz parę słów o swoich oczekiwaniach

  Please prove you are human by selecting the star.