Rodzinna Sesja ŚwiątecznaW Waszym domu?

Oczywiście, że to możliwe! Do niedawna każda sesja świąteczna dzieci czy dorosłych kojarzyła się z pozowaną mini sesją w studio. Nic dziwnego, sam jako fotograf skusiłem się na tego typu sesję dziecięcą niedawno dla swoich chłopaków i z pewnością nie był to ostatni raz. Ale nie jest to jedyny rodzaj zdjęć, które mogą kojarzyć się ze świętami Bożego Narodzenia. Czymś co chciałbym Wam zaproponować jest trochę niepozowana sesja świąteczna w stylu lifestyle.

O co chodzi?

Zaraz wytłumaczę, ale najpierw kliknijcie w filmik i zobaczcie jaka to może być cudna pamiątka dla Waszej rodzinki!

Detal z sesji świątecznej wykonanej w domu przez Dariusz Czepiel fotografia

Lifestylowe sesje świąteczne w Krakowie

Fotografia w nurcie lifestyle pozwala uwiecznić piękno dnia codziennego bez sztucznych póz, czy wyszukanych strojów. Zdjęcia są zapisem sielankowych momentów, zwykłych czynności oraz towarzyszących nim emocji. W odróżnieniu od sesji studyjnych fotografia lifestyle’owa stroni od sztywnej konwencji i aktorskich gestów. Na pierwszym planie stawiane są odczucia, relacje oraz autentyczność chwili.

I co jest doskonałym rozwiązaniem – takie zdjęcia możemy wykonać w Waszym domu w Krakowie i okolicach!

Czarno-białe zdjęcie z sesji świątecznej podczas ubierania choinki bożonarodzeniowej

Kiedy najlepiej sprawdza się sesja lifestyle?

Sesje lifestyle przeważnie wykorzystywane są w fotografii rodzinnej. Przed obiektywem pojawiają się pary narzeczonych, rodzice z dziećmi, a nawet całe trzypokoleniowe rodziny. Sesje rodzinne
odbywają się najczęściej w domu bądź na łonie natury. Naturalne otoczenie sprzyja ukazaniu relacji oraz bliskości między fotografowanymi osobami. W ten sposób uwiecznione emocje stają się
wyjątkową pamiątką na lata.

Być może zatem pewną nowością będzie dla Was zobaczenie, że w stylu lifestyle można też zrobić sesję zdjęciową świąteczną. Ale jest to możliwe, a nawet wskazane, bo moment taki jak wspólne ubieranie choinki jest nie do odtworzenia w studio. Wasza choinka jest w Waszym domu!

Zdjęciowe Sesje Świąteczne

W fotografii lifestyle pojawiają się z jednej strony codzienne, prozaiczne sytuacje, lecz z drugiej – specjalne wydarzenia typu rocznica ślubu, urodziny, lub święta. Do tak magicznych momentów idealnie nadających się do sesji jest rodzinne ubieranie choinki. Zarówno dzieci, jak i dorośli niecierpliwie oczekują na ten moment, żeby przyozdobić zgodnie z tradycją drzewko, lecz także spędzić miło czas z bliskimi. Wraz z świąteczną atmosferą w domu pojawia się jeszcze więcej ciepła oraz rodzinnej atmosfery, która potrafi czasem, gdzieś zniknąć w natłoku zwykłych, zapracowanych dni. Warto zatem  uwiecznić wyjątkowe chwile spędzane z najważniejszymi dla nas osobami!

A to wszystko w formie komfortowej sesji rodzinnej w domu!

Dziecięca sesja świąteczna wykonana w domu przez Dariusza Czepiel fotografa z Krakowa

Sesja świąteczna - jak się przygotować?

Najważniejsze to być sobą i skupić się na bliskich. Zawczasu warto też ustalić priorytety sesji z fotografem. Ja ze swojej strony dokładam wszelkich starań, żeby pozostać w tle i nie przeszkadzać w przeżywaniu danego momentu, lecz dyskretnie uwieczniając jego przebieg. Do tego należy pamiętać, aby wybrać wygodne, niekrępujące nas ubrania odpowiadające naszemu zwykłemu wizerunkowi.

Podczas sesji świątecznej istotne będą także wszelkie ozdoby bożonarodzeniowe, a szczególnie choinka oraz dekoracje na niej wieszane. Świetnie sprawdzają się światełka świąteczne, pierniczki i prezenty. Kluczowe jest jednak, żeby nie przesadzić i nie zmieniać domu w sklep z ozdobami na potrzeby sesji świątecznej. Trzeba pamiętać, że sesje lifestyle to zapis zwykłego życia, a w związku z czym ubieranie choinki przy fotografie, nie powinno zanadto odbiegać od tego corocznego zwyczaju.

Jak przygotować dom do sesji świątecznej?

Nie ma co ukrywać, że bardzo istotnym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę rozważając sesję świąteczną w domu, jest… wnętrze Waszego domu! Nie jest to bowiem sterylne i inscenizowane studio fotografa, zatem to Wy musicie zadbać o to co znajduje się w pomieszczeniach, w których będą robione zdjęcia. Przede wszystkim jeśli podczas takiej rodzinnej sesji świątecznej ma być fragment ubierania choinki to ważne jest, by choinka stała w możliwie centralnym miejscu, tak by każdy miał do niej dostęp, a fotograf mógł krążyć wokół nie musząc przy tym co chwile się z kimś mijać. Pomijam już kwestie tak podstawowe jak wysprzątanie pomieszczeń, usunięcie zbędnych elementów wyposażenia czy domowych bibelotów, które zwyczajnie nie pasują do świątecznego klimatu. Wspomniałem w akapicie wyżej, że warto zadbać o świąteczne dodatki, które mogą wypełnić Wasze wnętrza i one również znajdą się na zdjęciach by dodać im jeszcze więcej magicznej atmosfery.

Zobaczcie na zdjęcia z poniższej sesji świątecznej i zwróćcie uwagę w szczególe jak znakomicie Marta i Radek mieli przygotowane wnętrza pod swoją rodzinną sesję zdjęciową!

Sesja świąteczna z ubierania choinki w Krakowie

Zapraszam Was na krótką opowieść o tym, jak Marta, Zuzia i Radek, po raz pierwszy wspólnie właśnie w tym miejscu spędzili pewne niedzielne popołudnie ubierając bożonarodzeniową choinkę.

Oferuję alternatywę dla pozowanych zdjęć w studio w postaci sesji lifestyle’owych, które opowiedzą historię o tym jak spędzacie razem czas. Historię pełną szczerych emocji i spontanicznych gestów.

Co prawda Zuzia znudziła się po jakimś czasie, ale jej znudzenie za kilka lat spowoduje uśmiech na twarzy ich trójki, kiedy to właśnie Zuzia będzie przewodniczyć ubieraniu choinki w ich domu. Bo zdjęcia, które oferuję są ponadczasowe i doskonale upamiętniają to jacy byliśmy. Bez pozowania!

Zobaczcie materiał zdjęciowy, choć mam nadzieję, film z youtube już udało się obejrzeć?

 

sesja zdjeciowa z choinkasesje swiateczne krakow002-marta-zuzia-radek-ubieraja-choinke-wwwsesja zdjeciowa na swieta krakowrodzinna sesja swiateczna krakowsesja rodzinna trzebiniasesja zdjeciowa swiatecznasesja zdjeciowa ubieranie choinkizdjecia dzieci krakowsesja rodzinna krakówsesja z choinka krakowsesja ubieranie choinki krakowsesja rodzinna krakówsesja swiateczna krakowsesja choinkowa krakowsesja choinkowa trzebiniasesja rodzinna krakówsesja rodzinna trzebinialampki choinkowesesja rodzinna na swieta bozego narodzenia krakówsesja rodzinna krakówsesja boze narodzenie krakówzdjecia swieta boze narodzenie krakówsesja rodzinna krakówsesja rodzinna z choinka krakówsesja rodzinna trzebiniasesja swiateczna krakówsesja rodzinna na swieta bozego narodzenia krakówsesja rodzinna trzebiniasesja rodzinna alwerniasesja rodzinna bochniasesja rodzinna wieliczka - ubieranie choinkisesja swiateczna krakówsesja rodzinna krakówsesja z choinka krakówsesja rodzinna krakówsesja rodzinna myślenicesesja świąteczna krakówsesja rodzinna krakówzdjęcia dzieci krakówsesja choinkowa krakówsesja rodzinna krakówzdjęcia dzieci krakówsesja rodzinna krakówubieranie choinki krakówsesja rodzinna krakówsesja mama i córka krakówsesja tata i córka krakówsesja rodzinna krakówzdjecia swieta boze narodzenie krakówsesja rodzinna krakówzdjecia dzieci krakówsesja swiateczna boze narodzenie krakówkokarda na choinke krakówsesja rodzinna kraków - ubieranie choinki całą rodzinąsesja choinkowa krakowfotografia rodzinna krakówsesje swiateczne krakow rodzinna sesja świąteczna kraków

Bożonarodzeniowa sesja zdjęciowa z dzieckiem w wykonaniu: Dariusz Czepiel fotograf z Krakowa

Sesja świąteczna, a dzieci

Bardzo ważnym aspektem podczas sesji jest zadbanie o komfort wszystkich fotografowanych. Szczególną uwagę w swoich sesjach poświęcam najmłodszym modelom, tak by nie czuły się skrępowane i zbytnio obserwowane. Staram się uwiecznić ich naturalne uśmiechy, a także chwile zamyślenia bądź zaskoczenia - zgodnie z ich bieżącymi odczuciami. Dzieci są szczególnie wrażliwe, a ich niezakłócone niczym emocje bardzo szczere. W fotografii lifestyle’owej sztuczny uśmiech psuje wyjątkowość tego typu zdjęć. Dlatego też, nie można zmuszać pociech do gromkiego śmiechu, pełnych uśmiechów, czy innych reakcji, jeżeli nie są one zbieżne z tym co w danym momencie czują.


Zobacz ile kosztuje taka sesja!
nie zapominajmy o naszych milusińskich

Sesja świąteczna i zwierzaki – jak się przygotować?

Zwierzęta domowe są traktowane zazwyczaj, jako pełnoprawni domownicy. Naturalne zatem jest, iż w przypadku sesji świątecznej odbywającej się w domu, biorą one także w niej udział. Najważniejsze jest zachowanie zarówno bezpieczeństwa, jak i zadbanie o to by dany pupil nie stresował się całą sytuacją. Dla niektórych pieszczochów pojawienie się samego drzewka z ozdobami jest dość dziwnym wydarzeniem, a do tego obca osoba z aparatem jeszcze bardziej może zwiększyć potencjalny niepokój. Dobrze jest zatem zawczasu oswoić danego zwierzaka z nowym otoczeniem i osobą robiącą zdjęcia, tak by w żaden sposób nie czuło się zagrożone, lub zanadto podekscytowane.

portret dziecka z psem podczas sesji zdjęciowej w wykonaniu Dariusz Czepiel fotografia
Świąteczna sesja zdjęciowa jako oryginalny prezent na święta w wykonaniu Dariusz Czepeil fotograf

Fotografia lifestyle w świątecznym wydaniu

W świecie kontaktów mobilnych coraz mniej jest czasu na rodzinne spotkanie oraz celebracje zwykłych życiowych momentów. W okresie przedświątecznym, gdzie się bardzo dużo dzieje, dobrze jest na chwile zwolnić i pomyśleć o bliskich. Domowa sesja świąteczna to nie tylko pamiątka na lata, czy wyjątkowy prezent dla całej rodzinny, lecz także dobra okazja do spędzenia czasu razem. Z wielką przyjemnością pomogę Państwu w jej realizacji i uwiecznieniu tych pięknych chwil!

Zobacz ofertę sesji rodzinnych lifestyle!

Rekwizyty do sesji świątecznej

Na koniec jeszcze parę słów o rekwizytach do sesji świątecznych. Na instagramie czy pintereście po wpisaniu haseł dotyczących sesji rodzinnych na święta, czy to po polsku czy angielsku, zobaczycie mnóstwo inspiracji co do tego jakie gadżety i rekwizyty do sesji są w modzie w danym roku. Jeśli więc nie macie w domu nic oprócz choinki, warto zastanowić się czy nie byłoby dobrym pomysłem zaopatrzenie się w nieco elementów wystroju wnętrz, które podkreślą świąteczny klimat. Sesja świąteczna w domu to bowiem pod tym względem swego rodzaju wyzwanie dla domowników i z pewnością taka sesja wymaga większego przygotowania z Waszej strony.

Z drugiej strony ten wysiłek się opłaci, bo przewagą sesji lifestylowej jest to, że mówimy o prawdziwych i autentycznych kadrach, które nie przypomną Wam po latach jak super fotograf miał urządzone studio, ale jak wspaniale przygotowywaliście się do Bożego Narodzenia we własnych czterech ścianach. Dlatego wyciągnijcie z szafy świąteczne ozdoby, przynieście trochę pierniczków, ubierzcie śmieszne świąteczne swetry z reniferami i puśćcie z głośników znane na całym świecie “Last Christmas”. Z takimi rekwizytami, rodzinna sesja świąteczna będzie nie tylko fajnym wspomnieniem, ale i dobrą zabawą, pełną śmiechu i dobrego humoru!

Sesja na prezent

Czy wiesz, że taką lub inną sesję możesz sprezentować swoim bliskim, rodzinie lub przyjaciołom i tym samym dostarczyć im okazję do zatrzymania czasu na fotografiach?

Dodatkowo mam dla Ciebie gotowy prezent w postaci bonu podarunkowego, w którym zawarte jest “Zaproszenie na Sesję Zdjęciową“. Nie musisz już się zastanawiać co kupić, serwować kolejnego bonu do galerii handlowej, czy oklepanej kawy.

Taka sesja sprawia, że obdarowany nie tylko ma gwarancję zdjęć świetnej jakości, pamiątki na całe życie, ale będzie mieć okazję doświadczyć profesjonalnej sesji zdjęciowej. 

Zapraszam do kontaktu!

Jeśli interesują Cię moje usługi, chcesz zatrzymać czas, potrzebujesz zdjęć – wypełnij poniższy formularz, daj znać jakie są Twoje potrzeby, a ja wkrótce odpowiem. Jeśli nie otrzymujesz ode mnie odpowiedzi przez więcej niż 48h znaczy, że to spisek komputerów – wtedy zadzwoń – 607-128-909 albo złap mnie na kanałach social media

zdjecia dzieci krakow

Sesja Portretowa Krakow

sesja dla zakochanych na łące pełnej kwiatów

  Imię i Nazwisko

  Twój e-mail i Telefon

  **WYMAGANE** Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności (dostępne na samym dole strony)

  Jaki rodzaj sesji Cię interesuje? (*wymagane*)

  Czy jest jakaś data, przed którą musimy zrobić sesję?

  Twój Instagram - link

  Jak mnie znalazłaś/eś? (*wymagane*)

  Napisz parę słów o swoich oczekiwaniach

  Please prove you are human by selecting the house.