Niezależnie czy zaglądacie tu, bo wkrótce będę fotografował Waszą sesję narzeczeńską w Krakowie, czy po prostu szukacie informacji o tego rodzaju zdjęciach lub zastanawiacie się czy warto – poniższy poradnik dotyczący sesji narzeczeńskich powinien zaspokoić Wasze potrzeby przynajmniej w kontekście informacyjnym.

Jeśli więc zadajecie sobie pytanie czy warto mieć zdjęcia z sesji narzeczeńskiej odpowiem na to krótko:

Sesja narzeczeńska?! … WARTO!

Zapraszam do lektury dlaczego tak uważam!

Sesja Narzeczeńska w Krakowie

sesja narzeczeńska kraków

Jako fotograf z Krakowa w moim rodzinnym mieście oferuję własnie sesje narzeczonych, dla par i zakochanych. Bo nie musicie być przed ślubem by przyjść na sesję zdjęciową, która udokumentuje uczucie między Wami. Będzie pamiątką na całe życie dla Was i Waszych bliskich.

Sesje dla par w Krakowie to prawie zawsze wspólny spacer, na który idę z Wami i nieco podpowiadam gdzie iść i gdzie stanąć. Można ją zrobić w parku, albo na mieście, w muzeum lub w miejscach, które coś dla Was znaczą. Sesja narzeczeńska w Krakowie to szansa dla Was by nieco oswoić się z aparatem i zadbać o to, by wspólne pamiątki nie zamykały się w folderze z ‘selfie’ na telefonie.

Jak może wyglądać Wasza sesja narzeczeńska?

Co przemyśleć przed sesją narzeczeńską?

Szukasz pomysłów, inspiracji i porad na sesję narzeczeńską? Tu je znajdziesz!

Miejsce

Możemy zrobić spacer w miejscach, które coś dla Was znaczą - ulubiona kawiarnia, miejsce, w którym się poznaliście, warzywniak, w którym kupujecie pomidory. W takim wypadku to Wy wskazujecie miejsca, w których powinniśmy zrobić sesję.

 

Jeśli nie macie pomysłu, możecie też zdać się na fotografa, ale odradzam pytanie się obcych ludzi w internecie jakie miejsca na sesję narzeczeńską w Krakowie polecają. To gdzie zrobicie sesję narzeczeńską powinno w jakiś sposób odzwierciedlać to co lubicie lub gdzie lubicie bywać. Ja mam w Krakowie kilka sprawdzonych miejsc - chętnie podsunę Wam inspiracje.

 

Wasz wkład w ten element przygotowań do sesji jest bardzo istotny!

Koncepcja

Romantycznie czy na wesoło? Miasto czy las? 

 

To od Was zależy jaka będzie koncepcja zdjęć. Do koncepcji wybierzcie odpowiednie miejsce i stroje. Jeśli lubicie miasto, to industrialna czy miejska sesja narzeczeńska jest dla Was; Jeśli las to Wasz drugi to - jedźmy w plener gdzie zrobimy bardziej sielankową sesję dla narzeczonych.

 

Standardowo robię zdjęcia lekko romantyczne, ale w nowoczesnym stylu. Jeśli jednak chcecie coś bardziej z humorem to chętnie zrealizuję na sesji Wasz pomysł. Lubię ludzi z poczuciem humoru. 

 

Ale wszystko sprowadza się do tego, jaki efekt chcecie uzyskać na tych zdjęciach.

Scenariusz

Rozważcie, czy nie chcecie wykonać sesji dla narzeczonych trzymając się jakiegoś tematu, według jakiegoś scenariusza.

Może potrzebujecie tych zdjęć do czegoś - ślubnych zaproszeń, podziękowań dla rodziców? A może jesteście obydwoje zapalonymi graczami w bingo, uwielbiacie tańczyć salsę, jeździcie na rowerach, łączy Was wspólna pasja? Lubicie gotować - zróbmy sesję w Waszej kuchni, z mąką, wałkiem i pomidorami.

Taka sesja narzeczonych albo pomoże zrealizować Wasz scenariuszowy cel, albo pokaże coś więcej niż uczucie między Wami - wspólną pasję i Waszą osobowość!

1

Tyle sesji narzeczeńskich średnio w swoim życiu zamawiamy

Dlaczego nie zwiększyć tej liczby i po sesji narzeczeńskiej przyjść na sesję dla pary, albo sesję dla zakochanych. I tym samym fotografować się z ukochaną osobą nie tylko 1-2 razy w życiu, ale zatrzymywać czas też przed ślubem i po ślubie.

Zobacz ile to kosztuje

Gadżety na sesję narzeczeńską

Zacznę od tego, że sesję narzeczeńską możemy zrobić bez żadnych dodatkowych pomocy – najważniejsi jesteście Wy!

Polecam jednak przemyśleć sobie kwestię szeroko pojętych gadżetów, które można przynieść na taką sesję. Baloniki, śmieszne okulary, rower, piła łańcuchowa, kasa fiskalna – cokolwiek. Ważne jednak by dobór gadżetów był spójny z koncepcją czy tematem. Książki są spoko jeśli coś dla Was znaczą, rowery też jeśli jest to Wasze hobby, ale przyniesienie śmiesznych wąsów w sytuacji gdy chcecie dostojną i poważną sesję narzeczeńską mija się z celem bo nie jest spójne z koncepcją. 

 

Pamiętajcie tylko o jednym – jeśli sesja jest spacerowa i będziemy się przemieszczać to najważniejsze byście byli mobilini, a nie targali ze sobą walizki z gadżetami! 

Zadbajcie o nastawienie

Szukacie inspiracji i porad w kwestii sesji narzeczeńskiej?! Oto jedna z ważniejszych: Wasze samopoczucie na sesji ma kluczowe znaczenie.

Wyśpijcie się, zadbajcie o to by w trakcie tego dnia unikać kłótni, stresów. Bądźcie dla siebie mili i z otwartą głową przyjdźcie na sesję zdjęciową dla narzeczonych.

To praktycznie gwarancja tego, że efekt na zdjęciach będzie super!

sesja-dla-zakochanych-Kyle-Adam
Stylizacje

Jak ubrać się na sesję narzeczeńską?

Dobierzcie stroje zgodnie z koncepcją, ale pamiętajcie, że jest to swego rodzaju wyjątkowe wydarzenie. Zadbajcie o to by ubrać się dobrze, by wyglądać i czuć się dobrze, zadbać o fryzurę, makijaż i strój. Unikajcie dresów, zmiętych t-shirtów, pidżam - wszystkich strojów, które nie pasują albo do pomysłu na sesję, albo do powagi chwili.

Doradzam często by ubrać się jak na randkę z ukochaną osobą!

sesja narzeczeńska

Jakie kolory ubrać na sesję?

Dobierzcie odpowiednio kolory swoich strojów, paski, kratki i wzorki. Jeśli macie taką samoświadomość co wygląda dobrze razem to ufam, że staniecie razem przed lustrem i podejmiecie dobrą decyzję.
Jeśli wybieranie stylizacji nie jest Waszą mocną stroną, wtedy skonsultujcie strój i kolory ze mną.

Polecam na pintereście lub instagramie obejrzeć zdjęcia o pasujących kolorach i stylizacjach i zainspirować się tam.

Zobacz jak ubierali się inni!

Kilka wskazówek na koniec:

O której godzinie najlepiej spotkać się na sesji?

Najlepiej wtedy, kiedy ja i Wy macie czas. Idealne są popołudnia – 1 do 2 godzin przed zachodem słońca. Ale o innych porach też można zrobić sesję. Zaufajcie fotografowi!

 

A co jak nie ma słońca?

To świetnie. Słońce nie będzie rzucało Wam cienie na twarzach. Brak słońca to najlepsza pogoda do fotografowania!

 

A co jak będzie padać?

Jak wiemy o tym wcześniej, warto sesję przełożyć. Jeśli złapie nas deszcz w trakcie to pozostaje nam szukać dachu nad głową – możemy kontynuować sesję w restauracji, barze itd. jeśli tylko obsługa lokalu się zgodzi.

Jeśli macie ochotę zmoknąć na sesji do suchej nitki to nie będziecie musieli mnie do tego długo przekonywać!

Zobacz ofertę sesji dla zakochanych w Krakowie!
sesja narzeczeńska w Krakowie

Mam nadzieję, że podobał Wam się ten poradnik dotyczący sesji narzeczeńskich!
Jeśli chcielibyście o coś zapytać lub poruszyć inny aspekt sesji dla narzeczonych to zachęcam do kontaktu lub pozostawienia komentarza pod poradnikiem.

W artykułach znajdziecie więcej przydatnych wpisów poradnikowych!