moda, fashioni lookbook

Temat rzeka. Słowo Lookbook nagle pojawiło się w słowniku, kiedy? rok temu? 3 lata temu? Nieważne. To słowo jest w sumie takim znakiem naszych czasów. Facebook, lookbook, snapchat i instagram – czy tego chcemy czy nie żyjemy w kulturze wizualnej i czy to osoba, chcąca zarabiać na życie swoim wizerunkiem, czy firma chcąca sprzedać swoje produkty, musi w tej kulturze wizualnej uczestniczyć.

Sesje modowe, sesja fashion i lookbook w Krakowie. Dobrze trafiliście.

sesja modowa w Krakowie - portret modela

Sesje modowe w Krakowie

Jeśli jesteś marką odzieżową lub produkujesz coś co ludzie noszą, pomogą zrealizować Ci sesję modową w Krakowie. Staram się nie fotografować w studio, ale robić zdjęcia w mieście. Zobaczcie na sesje do najlepszych magazynów modowych, bardzo często wykorzystuje się w nich miasto jako ten element łączący modelkę czy modela z czytelnikiem.

Sesje modowe wykonuję zarówno dla firm jak i osób, które zajmują się tematyką szeroko pojętej mody prywatnie. Jeśli więc jesteś blogerką modową, startujesz z nową linią ciuchów, albo szyjesz coś i za kilka lat będziesz nową Zarą to mogę pomóc Ci zrealizować sesje zdjęciowe promujące Twój fashion!

Zerknij na inne sesje portretowe

Sesja fashion

Sesje fashion / modowe to zawsze współpraca i też nie kierujcie się proszę cennikami sesji portretowych czy innych na tej stronie. Tego rodzaju zlecenia wyceniam indywidualnie i taka wycena zależy od tego ile potrzeba zdjęć, ile to godzin pracy zdjęciowej i jakie będzie pole wykorzystania komercyjnej fotografii modowej.

Sesja zdjęciowa fashion w nowoczesnym stylu

Staram się wspierać zdjęciowo lokalne krakowskie biznesy i jestem przekonany, że moja oferta będzie dla Ciebie czy Twojej firmy atrakcyjna! Postaw na sesje fashion w Krakowie z profesjonalnym fotografem!

sesja fashion w Krakowie - model
sesja produktowa zegarków - zdjęcia modowe w Krakowie

Sesje produktowe w Krakowie

Modowe sesje zdjęciowe to szeroki temat. Pamiętajmy, że moda to nie tylko ubrania i chętnie pomogę zrealizować rozmaite sesje produktowe, których finalny efekt ma formę lifestylowych zdjęć z udziałem ludzi, gdzieś w terenie, gdzieś w mieście. Nie wykonuję natomiast zdjęć produktowych na jednolitym tle wyglądających jak rendery.

Tu obok widzicie przykładowy kadr z sesji zegarków drewnianych, którą jakiś czas temu wykonałem dla firmy MD Wood.

Sesja fashion i zdjęcia modowe oraz produktowe mają za zadania wspomóc Ciebie w promowaniu Twojej marki. Niezależnie czy to stroje, buty czy zegarki.

Wykonam też chętnie

Lookbook

Lookbook to zlepek dwóch słów “look” (wygląd) i “book” książka, zatem jest to może współczesne określenie czegoś co dawniej nazywało się portfolio. Lookbook to często zbiór zdjęć przedstawiający prace jakiegoś projektanta/projektantki, firmy czy marki, może też przedstawiać kolekcję sezonową lub daną linię produktów, albo być klasycznym portfolio. Kto powiedział, że nie można zrobić przykładowo lookbooka fotografa czy modelki?

W Krakowie chętnie wykonam dla Ciebie lookook jeśli tylko nie oczekujesz, że zdjęcia powstaną w studio. Zerknij na mój instagramowy profil, na którym publikuję mnóstwo zdjęć modowych i produktowych, które mogłyby znaleźć się w takim lookbooku. Wykonaj dla siebie profesjonalny lookbook inspiracyjny – to będzie siła napędowa twojej osoby lub marki.

InstagramZobacz inne sesje portretowe!

Sesja modowa na Zabłociu w Krakowie

Poniżej znajdziecie przykład sesji fashion, którą wspólnie z modelką Karoliną Pondo, wykonaliśmy na Krakowskim Zabłociu. W ciągu około dwóch godzin zdjęciowych przechadzaliśmy się z miejsca na miejsce by uzyskać jak najbardziej różnorodny zestaw zdjęć. Karolina była super przygotowana i przyniosła wiele różnych stylizacji co oczywiście pomogło w uzyskaniu wielu ciekawych kadrów.

Zestaw takich zdjęć z powodzeniem mógłby tworzyć jakiś lookbook – czy to marki odzieżowej, czy właśnie modelki. Kluczem do dobrego efektu jest tutaj różnorodność miejsc, ujęć, strojów i oczywiście doświadczenie osoby, która pozuje. Talent Karoliny bardzo pomógł w realizacji tej sesji. Jeśli i Ty chcesz zostać modelka jak Karolina to zobacz przygotowany dl Ciebie poradnik: jak zostać modelką

Podczas zdjęć modowych na Zabłociu towarzyszył nam jeszcze Konrad, mąż Karoliny, również model, a część jego zdjęć mogliście zaobserwować w tym wątku wcześniej. Jednak o męskich sesjach portretowych powstanie osobny wpis i tam zobaczycie w całości zdjęcia Konrada.

Tymczasem zobaczcie jak może wyglądać portfolio modelki w moim wykonaniu. Lifestylowa sesja modowa w Krakowie. Zapraszam na ujęcia pięknej Karoliny!

 

 

 

sesja modowa krakówsesje modowe w Krakowie w wykonaniu Dariusz Czepiel fotograf modysesja fashion w Krakowiesesja fashion na zabłociu w krakowiezdjęcia modowe do lookbook'asesje fashion krakówlookbook modowy krakówKarolina Pondo modelka sesje wizerunkowemodelka podczas sesji wizerunkowej do lookbooka modelkiportret modowysesja lookbooksesja zdjęciowa fashionmodowe sesje zdjęciowe w Krakowiemodelka karolina pondo pozuje do lookbookasesja fashion kraków

nie tylko dla firm

Sesje modelkowe w Krakowie

Sesje modowe / fashion to nie tylko produkt skierowany do firm i projektantów, którzy chcą promować swoje stylizacje i linie produktów. To przede wszystkim też propozycja skierowana do modelek i modeli, do modowych influencerów, którzy zwyczajnie by istnieć w wizualnym świecie naszych czasów potrzebują ciągłego napływu nowych zdjęć. Moja propozycja może być ciekawa również dla Ciebie, bo mamy kilka opcji na współpracę. Szczegóły poniżej.

Oferta sesji portretowych indywidualnych
sesja modowa fashion w Krakowie z modelką
jak zbudować

Portfolio Fotomodelki

Każda modelka, model czy bloger modowy na instagramie potrzebuje pokazywać nowości i zapewniać niekończący się dopływ nowych zdjęć do swojego prywatnego lookbooka. Jak zatem stworzyć portfolio fotomodelki?
Przede wszystkim trzeba uczestniczyć w dużej ilości sesji zdjęciowych i najlepiej ze sprawdzonymi fotografami, tak by efekt takich zdjęć nie był dla Ciebie niemiłym zaskoczeniem. Portfolio fotomodelki w Krakowie mogę pomóc Ci zrealizować, ale to Ty musisz się zastanowić czy oczekujesz ode mnie pojedynczej sesji, pomocy w realizacji konkretnego pomysłu, a może cyklicznej i stałej współpracy. Niezależnie od tego dobre portfolio fotomodelki zawiera na początku zdjęcia tzw. polaroidy - czyli kadry w bieliźnie i bez makijażu, tak by potencjalny zleceniodawca mógł ocenić czy Twoja uroda pasuje do koncepcji sesji. Dalej to już Twoja decyzja jak będziesz kształtować swoje portfolio. Pamiętaj, że jeśli chcesz się specjalizować w jakiejś dziedzinie, to warto prezentować efekty właśnie tego rodzaju sesji, a jeśli chce się być branym pod uwagę na różne zlecenia to trzeba w portfolio zaprezentować różnorodność i upewnić oglądających zleceniodawców, że potrafisz odnaleźć się w rozmaitych sytuacjach zdjęciowych.

Jak zostać modelką?

Stała współpraca z modelką

Jeśli jesteś zainteresowana podjęciem stałej współpracy zastanów się, czy Twoje oczekiwania lepiej spełną sesje fashion jak godzinna sesja portretowa czy modowa, czy może coś bardziej na kształt mini sesji. Mini sesje są krótkie i wymagają mniejszych nakładów, wychodzi z nich mniej zdjęć, ale można je wykonywać częściej. Zatem jeśli potrzebujesz wielu zdjęć z jednej sesji nie będą dobrym pomysłem, ale jeśli potrzebujesz kilku ujęć, a potem zmiana miejsca i stylizacji to lepszym pomysłem może okazać się być cykl mini sesji.


Zadbaj o stylizacje

Pamiętaj by zaplanować odpowiednio stylizacje, które wykorzystasz na naszej sesji. Rozumiem, że przygotowanie do takiej sesji wymaga od Ciebie zadbania o makijaż, fryzurę i pozytywne nastawienie, ale nie zapominaj też o strojach. W trakcie godzinnej sesji możemy zrobić kilkadziesiąt kadrów i dzięki Twojemu pozowaniu i moim pomysłom na kadry każde z tych ujęć może być różnorodne, ale nic tak nie zmienia odbioru zdjęcia jak zmiana stylizacji. Zastanów się więc czy nie przygotować 1 lub 2 zmian stroju by jeszcze bardziej urozmaicić naszą sesję fashion i stworzyć ciekawszy lookbook!


Lookbook drukowany?

Już wkrótce pokażę na swoich stronach ofertę drukowanych albumów zdjęciowych, które świetnie sprawdzą się jako lookbooki. Drukowane portfolio to wciąż pożądana forma prezentacji mimo, że w wirtualnym świecie królują portfolia internetowe, takie jak choćby instagram. Jeśli więc jesteś zainteresowa/y drukowanym lookbookiem napisz do mnie, a ja zaproponuję Ci książkę wysokiej jakości. A nawet jeśli nie będziesz potrzebować takiego portfolio do prezentowania go innym, to lookbook prywatny świetnie sprawdza się jako zwyczajny album rodzinny, pokazujący pewien okres Twojego życia, który fajnie będzie przeglądnąć po latach!

portret pięknej blondynki z tatuażami wykonany przez fotografa Dariusza Czepiela

#przyjdznaportret

Na instagramie stworzyłem specjalny profil i hashtag poświęcone fotografii portretowej mojego autorstwa.

#przyjdznaportret to właśnie sposób by każdy mógł pochwalić się zdjęciem zrobionym przez mnie i zgrupować je pod tym hashtagiem. To też sposób dla Was by wygodnie przejrzeć moje portfolio fotografii portretowej i niekoniecznie przeglądać posty bloga w poszukiwaniu konkretnych sesji. Choć oczywiście zachęcam do obejrzenia na blogu całych materiałów.

Przyjdź na portret to apel do Was, ale wiąże się z moim postanowieniem by robić coraz więcej sesji zdjęciowych w Krakowie i oferować je ludziom w bardzo przystępnych cenach. Wystarczy zrezygnować w weekend z dwóch drinków w barze i już można się wybrać do mnie na mini sesję!

Zainwestuj w jakość!

Zobacz na Instagramie

Decyzja należy do Ciebie. Zapraszam Cię na sesję portretową!

Wypełnij formularz i porozmawiajmy o szczegółach, pomysłach, terminach.

  Imię i Nazwisko

  Twój e-mail i Telefon

  **WYMAGANE** Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności (dostępne na samym dole strony)

  Jaki rodzaj sesji Cię interesuje? (*wymagane*)

  Czy jest jakaś data, przed którą musimy zrobić sesję?

  Twój Instagram - link

  Jak mnie znalazłaś/eś? (*wymagane*)

  Napisz parę słów o swoich oczekiwaniach

  Please prove you are human by selecting the cup.