Męskie portretyczyli sesje zdjęciowe dla mężczyzn w Krakowie

Choć wielu fotografów w swoich portfoliach prezentuje głównie kobiety, często modelki czy znane osobistości, tajemnicą branży jest, że Panowie zamawiają co najmniej tak samo chętnie sesje zdjęciowe jak płeć piękna. I post ten powstał właśnie po to by przekonać każdego faceta, że sesja portretowa to nie temat wyłącznie dla kobiet. Pokażę Wam zaraz, jak taka sesja zdjęciowa może wyglądać i przede wszystkim do czego może się przydać.

Zapraszam więc na męskie portrety do mnie – w formie szybkiej mini sesji, dłuższej sesji plenerowej, lub sesji zdjęciowej w studio fotograficznym.

portret męski w plenerze w krakowie przy budynkach biurowych

Męskie portrety - ale jakie?

Twoja potrzeba jest podstawą i od niej zacząć warto rozważania na temat tego jak ma wyglądać Twoja męska sesja zdjęciowa. Inaczej bowiem podejdziemy do tematu, jeśli potrzebujesz na piątek zdjęcie do CV, inaczej jeśli chciałbyś 10 zdjęć, którymi wkrótce zalejesz swój instagram, inaczej jeśli potrzebujesz klasycznego korporacyjnego headshota tak by Twoje zdjęcie nie różniło się zbytnio od zdjęcia prezesa, a jeszcze inaczej gdy mówimy o sesji wizerunkowej, której potrzebujesz na stronę swojej marki osobistej, albo tak zwyczajnie na portal społecznościowe czy tindera.

Jaka jest więc Twoja potrzeba?

Zobacz opcje i ceny

Mini sesje męskie

Mini sesja męska jest dobrym wyborem w co najmniej tych trzech przypadkach. Po pierwsze gdy potrzebujesz 1-2 zdjęć do konkretnego celu i potrzebujesz zarówno zrobić sesję jak i otrzymać zdjęcie szybko. Po drugie, gdy potrzebujesz dosłownie 2-3 zdjęć totalnie na luzie, casualowych i nie chcesz się umawiać na sesję zdjęciową przez duże “S” tylko szukasz czegoś w skali mikro. Po trzecie, gdy chcesz sesji zdjęciowej, ale nie czujesz się pewnie, nie wiesz czy dasz radę – w takim układzie mini sesja, z racji jej krótkiego czasu trwania jak i niskiej ceny jest idealnym przetarciem przed sesją właściwą.

 

Mini sesja trwa 20 minut, wykonuję ją jedynie w mojej okolicy (więc nie wybierasz miejsca tylko przyjeźdżasz do mnie) i w rezultacie otrzymujesz 3 zdjęcia w niskiej cenie. To coś skrojonego idealnie pod powyższe potrzeby. Jeśli Twoje wymagania są większe – czytaj dalej.

portret mężczyzny w parku jerzmanowskich na prokocimiu
męska sesja zdjęciowa w plenerze w Krakowie w budynkach Hali Forum

Męski portret w plenerze

Męska sesja zdjęciowa w plenerze to godzinna lub dłuższa wspólna sesja, na której wspólnie ustalamy miejsce bazując na Twoich potrzebach. Zastanów się znów jaki ma być efekt finalny, może są jakieś inspiracje, które Ci się podobają – wtedy w rozmowie wstępnej ustalamy czy będzie to klimat bardziej miejski czy może coś z naturą i zielenią w tle. Podczas takiej sesji spokojnie możemy zaplanować 2-3 zmiany strojów, tak by zapewnić Ci różnorodność podczas finalnego wyboru zdjęć (czy wspominałem już, że u mnie to właśnie Ty będziesz wybierać zdjęcia, które ostatecznie otrzymasz?).

W ramach takiej sesji otrzymasz więcej zdjęć, będzie z czego wybierać. Nadaje się zarówno do sesji biznesowych, wizerunkowych czy casualowych. Na instagrama, do pracy, na stronę www, czy na tindera – mamy czas na to by sportretować przekrój póz i ustawień, które spełnią Twoje oczekiwania. Jedynym elementem, który ma znaczenia, a na który nie mamy wpływu jest pogoda, jak możesz się domyśleć unikać sesji w deszczu.

Plener to też moja ulubiona forma sesji zdjęciowej bo zmienność tła zapewnia naprawdę dużą różnorodność kadrów – nastaw się więc zawsze na co najmniej krótki spacer.

Doświadczony model też potrzebuje...

Męskiego portretu

Jeśli pracujesz jako model i potrzebujesz portretów, daj znać i może się jakoś dogadamy. Z reguły nie fotografuję facetów TFP, ale w miarę Twojego doświadczenia i portfolio być może będę w stanie zaproponować jakąś sensowną zniżkę. Zgłoś się zatem przez formularz kontaktowy i omówmy opcje. Uprzedzam, że nie zawszę jestem dostępny na sesje zniżkowe bo priorytetem zawsze są klienci płacący pełną stawkę.

Portfolio sesji indywidualnychCennik

W tej sekcji zobaczysz trochę konkretnych sesji. Będziesz mógł się zorientować jak to może wyglądać i być może zainspirować przy podejmowaniu własnej decyzji.

 

Z Konradem Pondo znamy się od lat, jeszcze z czasów wspólnej obsługi wesel – on jako DJ, ja jako fotograf. Kiedy porzucałem śluby i budowałem portfolio portretowe zgadaliśmy się na krótką sesję zdjęciową na krakowskim Zabłociu. Zapraszam na męski portret z Konradem.

 

 

Tu z kolei sesja z Wojtkiem, który miał konkretną potrzebę. Jako osoba, specjalista w swojej dziedzinie potrzebował oprawy zdjęciowej do tworzącej się strony internetowej, która miała być wizytówką jego marki osobistej. Nie chciał kupować do niej zdjęć ze stocka z uśmiechniętymi korpoludkami, chciał być tam sam. Do tego celu Wojtek wynajął przestrzeń coworkingową w Krakowie i mogliśmy w trakcie dwugodzinnej sesji skupić się na konkretnych kadrach, z góry zaplanowanych wcześniej tak by sprostać wymogom designu strony Wojtka. Męskie portrety biznesowe? Jasne, działajmy!

męskie portrety na białym tleportret męski mężczyzny przy flipcharciemężczyzna pisze na tablicy z post it notesami lean agile projectportret project manageraportret męski w przestrzeni cowork w Krakowiemęski portret przy kawiesesja zdjęciowa mężczyzny przy komputerzesesja zdjęciowa męska w cowork krakówproject manager przykleja post it notes na tablicy projektowejspeaker konferencji przy mikrofonie sesja zdjęciowamęski portret mówcy public speakera przy mikrofoniemęski portret faceta prowadzącego konferencjęmęski portret casul businessmęski portret na stronę o mniemężczyzna czyta książkę na sesji cowork

 

Czasem też oprócz potrzeby oczywistej – męski portret odświeżany co jakiś czas to coś zupełnie naturalnego, przychodzi potrzeba towarzysząca. Coś takiego zaproponował Robert, którego wielką pasją jest boks i chciał kilka zdjęć również uwzględniających ten sport. Zrobiliśmy te zdjęcia w trakcie godzinnej sesji w studio.

męski portret bokserabokserska sesja zdjęciowa w studiomęski portret w studiomęski portret w urządzonym wnętrzumężczyzna wygląda przez okno podczas sesji zdjęciowej

 

Maciek z kolei jest twórcą muzyki. Potrzebował kilku zdjęć wizerunkowych, które towarzyszyłyby mu w kanałach social media właśnie podczas prezentacji swojej twórczości. Po krótkiej rozmowie ustaliliśmy, że sesję zrobimy w okolicach Dolnych Młynów w Krakowie. Jak nam wyszła ta męska sesja zdjęciowa?

sesja wizerunkowa dla muzyka w krakowiesesja zdjęciowa wizerunkowa dla artysty w Krakowiesesja zdjęciowa męska na dolnych młynówmęska sesja zdjęciowa w artetece w Krakowiemęski portret wizerunkowy Maćkaportret mężczyzny w białej bluzie z kapturem

Studyjny look

Męskie portrety w studio fotograficznym

Czasami potrzeba jest konkretna i potrzebujesz zdjęcia typowo studyjnego, na białym czy czarnym tle. Lub w innym kolorze, ale jednolitym, oświetlonym lampami studyjnymi. Oczywiście mam taką usługę w swoim cenniku. Nie posiadam swojego studia więc w cenę usługi wliczony jest już wynajem przestrzeni studyjnej.

Cennik sesji studyjnych
męski portret w studio na szarym tle
portret męski w studio na czarnym tle
Studio a plener

Męskie portrety w studio typowym czy urządzonym wnętrzu?

Studio różni się tym od pleneru, że w tle nic się nie dzieje więc cała uwaga skupiona jest na Tobie. To twoja mimika, oświetlenie i strój odgrywa kluczową rolę na zdjęciu i dlatego takie sesje trwają co najmniej godzinę by umożliwić co najmniej jedną zmianę stroju, możemy też oczywiście zmienić kolor tła i w ten sposób manipulować różnorodnością kadrów.

Ale jeśli potrzebujesz w zasadzie jednego zdjęcia na białym tle, to warto przemyśleć, czy nie lepiej zrobić sesji nie w typowym studiu fotograficznym jakie kojarzymy - a więc oświetlenie i różnego koloru tła, ale właśnie w czymś na kształt urządzonego zdjęcia gdzie są różne scenki czy meble imitujące przebywanie po prostu w jakimś pomieszczeniu. Wszystko zależy od efektu finalnego.

Sesja studyjna w Krakowie - wkrótce powstanie taki post!
portret męski w plenerze w okolicy centrum kongresowego ICE Kraków

Zadbaj o prezencję!

Jeśli sam nie zadbasz o swoją prezencję, nikt tego nie zrobi za Ciebie. Cykliczna aktualizacja własnego wizerunku w social mediach czy na linkedin pozwoli Ci mieć poczucie, że rozwijasz się nie tylko jako osoba, specjalista, człowiek, ale pokazujesz też innym, że jesteś, że działasz i konsekwentnie budujesz swoją markę osobistą. Przedstaw siebie w dobrym świetle!


Zdjęcia na portale randkowe i tindera

Byłbyś zaskoczony gdybym powiedział Ci jaki procent osób, które przychodzą do mnie na zdjęcia przyznają wprost, że chcą po prostu dobrze wyglądać na portalach randkowych czy tinderze. Pozwól więc, że pomogę Ci zdjęciowo zaprezentować się w tych miejscach zwyczajnie lepiej, niż gdybyś strzelił sobie selfiki byle gdzie i byle jak. Męski portret daje Ci tę przewagę, że pomogę Ci zapozować, ustawić się, sprawić by zdjęcia wyszły zwyczajnie lepiej, niż gdybyś tego próbował sam. Spróbuj swoich sił jako model!


Pracownia Męskich Portretów

Moja siła polega na tym, że mam ofertę skrojoną praktycznie pod każdą potrzebę, a moja swoista pracownia męskich portretów jest tak naprawdę różnorodna i przyjmuje formę albo szybkiej mini sesji, albo spaceru plenerowego albo studyjnej sesji zdjęciowej z elementami jednolitego tła lub urządzonego wnętrza. Dla zwykłych ludzi, dla facetów takich jak Ty, ale też dla modeli, influencerów i osób potrzebujących konkretnej sesji wizerunkowej. Zapraszam!

portret pięknej blondynki z tatuażami wykonany przez fotografa Dariusza Czepiela

#przyjdznaportret

Na instagramie stworzyłem specjalny profil i hashtag poświęcone fotografii portretowej mojego autorstwa.

#przyjdznaportret to właśnie sposób by każdy mógł pochwalić się zdjęciem zrobionym przez mnie i zgrupować je pod tym hashtagiem. To też sposób dla Was by wygodnie przejrzeć moje portfolio fotografii portretowej i niekoniecznie przeglądać posty bloga w poszukiwaniu konkretnych sesji. Choć oczywiście zachęcam do obejrzenia na blogu całych materiałów.

Przyjdź na portret to apel do Was, ale wiąże się z moim postanowieniem by robić coraz więcej sesji zdjęciowych w Krakowie i oferować je ludziom w bardzo przystępnych cenach. Wystarczy zrezygnować w weekend z dwóch drinków w barze i już można się wybrać do mnie na mini sesję!

Zainwestuj w jakość!

Zobacz na Instagramie

Decyzja należy do Ciebie. Zapraszam Cię na sesję portretową!

Wypełnij formularz i porozmawiajmy o szczegółach, pomysłach, terminach.

  Imię i Nazwisko

  Twój e-mail i Telefon

  **WYMAGANE** Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności (dostępne na samym dole strony)

  Jaki rodzaj sesji Cię interesuje? (*wymagane*)

  Czy jest jakaś data, przed którą musimy zrobić sesję?

  Twój Instagram - link

  Jak mnie znalazłaś/eś? (*wymagane*)

  Napisz parę słów o swoich oczekiwaniach

  Please prove you are human by selecting the tree.