Sesja studyjnaw Krakowie

Zacznijmy od tego, że nie posiadam swojego studia, ale na szczęście w Krakowie to nie problem, bo przestrzeni tego typu do wynajęcia jest co najmniej kilka. Sesja studyjna to dość konkretna potrzeba, pewien klasyczny wygląd efektu końcowego wspólnych zdjęć, gdzie kluczowe jest ustawienie światła i mimika modelki czy modela. I jak górnolotnie by to nie brzmiało, często zdjęcia na jednolitym tle są nam zwyczajnie potrzebne – do pracy, do budowania własnej marki osobistej. A studio to przecież nie tylko białe lub czarne tło, dziś to całe przestrzenie zaaranżowane w konsekwentny sposób – instagramowe wnętrza, które przyciągają na sesję w zależności od potrzeb.

A jaka jest Twoja potrzeba?
Zapraszam na post o sesjach studyjnych i krótkim przeglądzie jakie mamy studia fotograficzne w Krakowie.

Sesja studyjna w Krakowie - potrzeba tła

Podstawową potrzebą jaka może kierować Tobą przy wyborze sesji w studio jest potrzeba jednolitego tła. Może nawet nie chodzić o kolor ale o swoistą prostotę takiego kadru, o brak rozpraszaczy, klasyczną formę czy też jakby nie patrzeć pełną przewidywalność efektu. To może się wiązać z Twoim prywatnym poczuciem estetyki, może po prostu lubisz takie zdjęcia czy też chcesz się sprawdzić jako model czy modelka w takiej formie.

Ale może też wynikać z konkretnej potrzeby, choćby zdjęcia biznesowego czy wizerunkowego, które wykorzystasz następnie nie tylko w ramce na ścianie, ale w rozwoju własnej kariery.

Ile kosztuje sesja w studio?

Sesja w studio w praktyce

Jeśli więc mówimy o sesji w studio z zamysłem zdjęć na jednolitym tle skontaktuj się ze mną byśmy znaleźli termin, w którym studio jest dostępne. Konieczna w takim wypadku jest bezzwrotna przedpłata za wynajem studia przelewem na konto. Podczas sesji niewielka część czasu poświęcona jest zawsze na dopracowanie oświetlenia metodą prób i błędów. Ty natomiast przygotuj się po pierwsze przesyłając mi inspiracje zdjęciowe efektu końcowego, który Ci się podoba. Zalecam też zabrać alternatywny strój tak by choćby zmianą stylizacji zwiększyć różnorodność ujęć. A gdy już światło i strój będą opanowane, wtedy do gry wchodzi Twoja gra przed obiektywem.

podejrzliwy korporacyjny wzrok modelki na sesji biznesowej w studio
sesja studyjna zrzutkowa z koleżanką

Sesja studyjna na spółkę z kimś?

Cena sesji studyjnej nie należy do najniższej dlatego istnieje możliwość “zrzutki” na taką usługę. Nic nie stoi na przeszkodzie byś na sesji przyszła z kolegą czy koleżanką i zamiast godziny poświęconej jednej osobie rozkładamy ten czas na dwie osoby, podobnie jak ilość zdjęć. Popytaj więc wśród znajomych czy ktoś nie potrzebuje podobnych zdjęć i może dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać się na sesję w studio. Dla mnie to bez różnicy jeśli mój całkowity czas pozostanie zgodny z wybranym pakietem i nie zmieni się też ilość zdjęć.

a jeśli jednolite tło nie jest Twoim priorytetem...

Wybierz sesję studyjną w urządzonym wnętrzu!

Do niedawna coś takiego nie istniało, ale dziś w Krakowie jest całkiem sporo miejsc, które są po prostu urządzonymi pomieszczeniami. Zwykle są to gustowne i eleganckie przestrzenie z masą dodatków, które umożliwiają zrobienie dowolnej sesji zdjęciowej w zamkniętej przestrzeni. Nieco niżej pokażę Ci przykłady jak można sprawnie wykorzystać taką koncepcję zdjęć i zaakceptować szersze znaczenie studia fotograficznego jako już nie tylko przestrzeni z jednolitym tłem i specjalistycznym oświetleniem.

Sesja sensualna w studioZobacz sesje studyjne na instagramie!

O sesjach w urządzonych wnętrzach piszę więcej jeszcze poniżej, a tutaj trochę zdjęciowych przykładów fotografii studyjnej wraz, z krótkimi historiami jakie im towarzyszyły.

 

Zacznijmy od Iwony, która zwyczajnie lubiła ten klimat zdjęć studyjnych i jej siostra – moja znajoma – sprezentowała jej sesję studyjną na urodziny. Sesja w prezencie – czy to nie świetny pomysł? Miało być na czarnym tle, miało być na luzie i tak właśnie wyszło – zobaczcie tę sesję kobiecą w studiu.

portret studyjny kobiety siedzącej na czarnym tleuśmiechnięta modelka na sesji w studiofotografia studyjna portret kobietysesja studyjna w krakowie w wykonaniu dariusza czepielazdjęcia studyjne na luzie w Krakowiefotografia studyjna w krakowiesesja studyjna w krakowie na czarnym tle

 

Patrycja potrzebowała kilku zdjęć biznesowych na białym tle do swojego portfolio zatem oprócz klasycznego portretu w stylu corporate headshot zrobiliśmy też kilka scenek z życia korporacji i coś co Patrycja mogłaby w przyszłości wykorzystać. Godzinna sesja wystarczyła by uwzględnić ten szereg pomysłów – jak Wam się podoba ta sesja zdjęciowa?

portret kobiety na białym tle w studiozdjęcie studyjne pięknej blondynki pionowy kadr z sesji studyjnej w krakowiekobieta rozmawia przez telefon zdjęcie studyjne businesswoman zdjęcie studyjnekobieta w okularach i z dokumentami pozuje podczas sesji studyjnej w Krakowiekobieta trzymająca okulary podczas fotografii studyjnej

 

Sara i Natalia zapytały czy mogą kupić sesję studyjną we dwójkę i podzielić ten czas na dwie osoby. Dla mnie nie był to żaden problem a dla nich szansa na obniżenie kosztu indywidualnego, a przy okazji mogliśmy zrobić zdjęcie studyjne dwóch przyjaciółek.

zdjęcie studyjne w stylu biznesowymportret biznesowy w studio fotograficznymportret kobiety na czarnym tlezdjęcie studyjne kobiety z długimi włosamiportret dwóch koleżanek na sesji studyjnej w krakowie

 

A jeśli jednolite tło nie ma znaczenia to może warto pomyśleć czy zamiast klasycznego studia fotograficznego z tłami i oświetleniem nie wynająć przypadkiem studia, które często nie ma odpowiedniego sprzętu, ale jest po prostu ładnym, przestrzennym wnętrzem. Na takie właśnie rozwiązanie zdecydowała się Paula. Zobacz jak wygląda jej sesja studyjna w urządzonym wnętrzu. A więcej tego typu sesji zobaczysz na moim instagramie portretowym.

sesja świąteczna w loft studio w krakowiekobieta w czerwonej sukni na tle choinkikobieta w czerwonej sukni z pięknymi nogami na sesji kobiecej świątecznejportret studyjny kobiety w golfiefotografia studyjna kobiety w golfieportret kobiety na ścianie dziewczyna na łóżku sesja kobieca w studio loft w krakowiekobieta na łóżku podczas zdjęć w studio loft w krakowieportret pięknej kobiety Pauli w Krakowie

Urządzone studio jako alternatywa

Casualowa fotografia studyjna

Jeśli jednolite tło nie ma znaczenia, a sesja ma być bardziej casualowa to urządzone wnętrze jest opcją łatwiejszą i często pozwala nadać Twoim portretom jakąś dodatkową warstwę historii, umiejscowić je w przestrzeni. Łatwiejsze bo we wnętrzu są elementy wystroju, z którymi możesz wejść w interakcje i jest to zwyczajnie łatwiejsze niż pozowanie w próżni na jednolitym tle.

Zamów sesję studyjną!
sesja studyjna w studio art&more w krakowie
sensualna sesja kobieca w studio
Sensualna

Sesja kobieca w studio

Jeśli chodzi o sesje kobiece, sensualne czy nie, polecam do tego właśnie krakowskie urządzone studia bo dają one nam większe pole manewrów by uchwycić kobiecą zmysłowość właśnie dzięki tym co znajdziemy w środku takiego wnętrza. Sesja studyjna w tego rodzaju wnętrzu to jedna z lepszych opcji do typowych sesji buduarowych i sensualnych, a nadaje się też świetnie do sesji urodzinowych czy wszelkich innych nieformalnych rodzajów zdjęć.

Więcej o Sesjach Sensualnych
piękna blondynka kamila kardynalska na sesji w studio art&more.krk

Jedno zdjęcie

Jeśli potrzebujesz tylko jednego zdjęcia, ale musi ono być studyjne czyli z jednolitym tłem, to rozważ albo sesję w urządzonym wnętrzu, gdzie ściany są białe i zrobimy taki portret, a przy okazji resztę sesji poświęcimy na casualowe portrety. Niestety sesja studyjna wymaga pewnej logistyki, wynajęcia odpowiedniej przestrzeni więc nie jestem w stanie zaoferować tańszej wersji takiej sesji tylko dlatego, że potrzebujesz 1 zdjęcie.


Przedpłata

Pamiętaj, że w przypadku sesji studyjnej wymagam bezzwrotnej przedpłaty na wynajem studia. Właściciele tych miejsc mają swoje grafiki i w przypadku rezerwacji często wymagają natychmiastowej wpłaty by potwierdzić rezerwację, a jeśli nie pojawiam się na sesji to niestety ta kwota nie jest zwracana fotografowi. Dlatego to Ty musisz ponieść do ryzyko.


Niezależnie od pogody

Plusem sesji studyjnej jest praktycznie całkowita niezależność od pogody. Czy pada czy świeci słońce, studio to studio. Oczywiście jeśli mówimy o urządzonym wnętrzu to pora dnia będzie miała wpływ na to jak w pomieszczeniu rozkłada się światło, ale te zagadnienia pozostaw już mnie, ważne że wszelkie deszcze i niepogoda nie przeszkodzą nam w zrealizowaniu sesji studyjnej.

portret pięknej blondynki z tatuażami wykonany przez fotografa Dariusza Czepiela

#przyjdznaportret

Na instagramie stworzyłem specjalny profil i hashtag poświęcone fotografii portretowej mojego autorstwa.

#przyjdznaportret to właśnie sposób by każdy mógł pochwalić się zdjęciem zrobionym przez mnie i zgrupować je pod tym hashtagiem. To też sposób dla Was by wygodnie przejrzeć moje portfolio fotografii portretowej i niekoniecznie przeglądać posty bloga w poszukiwaniu konkretnych sesji. Choć oczywiście zachęcam do obejrzenia na blogu całych materiałów.

Przyjdź na portret to apel do Was, ale wiąże się z moim postanowieniem by robić coraz więcej sesji zdjęciowych w Krakowie i oferować je ludziom w bardzo przystępnych cenach. Wystarczy zrezygnować w weekend z dwóch drinków w barze i już można się wybrać do mnie na mini sesję!

Zainwestuj w jakość!

Zobacz na Instagramie

Decyzja należy do Ciebie. Zapraszam Cię na sesję portretową!

Wypełnij formularz i porozmawiajmy o szczegółach, pomysłach, terminach.

  Imię i Nazwisko

  Twój e-mail i Telefon

  **WYMAGANE** Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności (dostępne na samym dole strony)

  Jaki rodzaj sesji Cię interesuje? (*wymagane*)

  Czy jest jakaś data, przed którą musimy zrobić sesję?

  Twój Instagram - link

  Jak mnie znalazłaś/eś? (*wymagane*)

  Napisz parę słów o swoich oczekiwaniach

  Please prove you are human by selecting the tree.