Niezależnie od tego czy jesteś prezesem czy dopiero zaczynasz karierę przydadzą Ci sięzdjęcia biznesowe

W swoim życiu miałem okazje przejrzeć wiele CV aplikantów do pracy jak i widnieć na różnych diagramach organizacyjnych prezentujących strukturę danej firmy. Posiadam też oprócz fotograficznego, wieloletnie doświadczenie korporacyjne. Wiem też, że często zdjęcia, które ludzie zamieszczają w dokumentach pracowniczych to najlepsze ujęcia, którymi aktualnie dysponują. A mimo to, fotografie z plaży, z baru z bałaganem w tle lub zwyczajnie niekorzystne portrety to chleb powszedni niejednego specjalisty od rekrutacji.

Na szczęście fotografia biznesowa, którą oferuję w Krakowie może pomóc Ci rozwiązać ten problem.

krótka sesja biznesowa w krakowie prokocimiu na ulicy w miejskim klimacie

Sesja Wizerunkowa w Krakowie!

Jeśli szukasz sesji, która pozwoli Ci zbudować markę osobistą, zwyczajny portret biznesowy opisany niżej może nie wystarczyć. W takim wypadku warto zastanowić się nad sesją wizerunkową, która nie ograniczy się do kilku kadrów na jednolitym tle, ale ma szanse być spójnie dopasowana do strategii rozwoju Twojej marki osobistej. Budujesz stronę www i potrzebujesz zdjęć? Zamiast kupować na stockach, zaprezentuj siebie jak pracujesz, jak oferujesz profesjonalny serwis i wystartuj z wizytówką, na której widnieje Twój przyjazdy wizerunek.

Zapraszam na sesję wizerunkową w Krakowie!

Zobacz jak może wyglądać Twoja Sesja Wizerunkowa

Portret biznesowy

Każdy człowiek potrzebuje przynajmniej jednego zdjęcia, które mógłby pokazać swoim kolegom z pracy, szefom, prezesom i klientom. Oczywiście, można użyć zdjęcia do dowodu osobistego, albo zdjęcia z ostatnich wakacji, ale mówię tutaj o profesjonalnym portrecie biznesowym. O fotografii, która bez wstydu będzie reprezentować Ciebie na materiałach marketingowych, firmowych tableau czy intranetowych diagramach organizacyjnych. Będzie to zdjęcie, które będziesz mógł/mogła wysłać do redakcji tygodnika The Time, kiedy będą pisać artykuły o “człowieku roku”.

Krótko mówiąc niezależnie od tego jaką pozycję zajmujesz w organizacyjnej hierarchii, potrzebujesz chociaż jednego takiego zdjęcia biznesowego i nawet jeśli nie teraz, to może niebawem ta potrzeba da o sobie znać.

Dobre zdjęcie do CV pomoże Ci dostać tę pracę?

Nie. To nie zdjęcia się zatrudnia, ale ludzi więc wszystko zależy od Ciebie. Żaden rekruter też nie przyzna się do tego, że bierze pod uwagę zdjęcie kandydata podczas przeglądania setek CV. Ale człowiek już tak ma, że jak coś jest ładne to spojrzy. Więc dobre zdjęcie w CV może sprawić, że to właśnie Twoje CV będzie odstawać pod jakimś względem wśród dziesiątek podobnych CV kandydatów. CV to dokument, który świadczy o Twoim profesjonalizmie. I teraz jeśli pokażesz się tam na byle jakim zdjęciu z imprezy, z matury, z dowodu to czy zostaniesz odebrany tak samo niż gdybyś pokazał/a się tam w biznesowym stroju, na ładnie wyglądającym portrecie biznesowym?

Ludzie są wzrokowcami.

Zdjęcia biznesowe nie tylko do CV!

Nie musisz szukać pracy by fotografia biznesowa miała sens! Taka sesja przyda się zwyczajnie każdemu, kto potrzebuje zdjęcia. I może powiesz teraz, że przecież Ty nie potrzebujesz, ale to czasem jest pytanie czy masz takie zdjęcie, które w razie potrzeby znajdziesz i dostarczysz. Bo tego rodzaju potrzeby lubią przyjść nagle. Podam kilka przykładów:

Wydawca chce od Ciebie portret na tył okładki? Napisany artykuł wymaga szybkiego dostarczenia zdjęcia autora? Potrzebne zdjęcie do legitymacji ligi przyrody? Jesteś freelancerem i klient chce zobaczyć jak wyglądasz? Robisz stronę www i brakuje na niej Twojego zdjęcia?

Może zatem jeśli nie groźnie brzmiący portret biznesowy albo zdjęcie do CV to przemawia do Ciebie sesja wizerunkowa?

Sesja biznesowa w studio fotograficznym

Jeśli chodzi o miejsca, gdzie zwyczajowo wykonuję zdjęcia biznesowe, to jednym z nich jest studio fotograficzne. Jednolite tło gwarantuje schludny i klasyczny efekt końcowy, który wpasuje się w kanony organizacyjne większości firm na świecie.

Rzadziej zdara mi się wykonać sesję biznesową w miejscu pracy, zwłaszcza gdy portrety muszą jednoznacznie wskazywać, że zdjęcia zostały wykonane w danej firmie. Może budynek firmowy lub jego wnętrza są na tyle charakterystyczne, że wręcz potrzebujesz by w tle były one widoczne. Jest to szczególnie istotne jeśli mówimy o fotografii korporacyjnej i na sesję przychodzą pracownicy danej firmy czy działu. Tego rodzaju zlecenia zawsze wyceniam indywidualnie.

Zdjęcia biznesowe w plenerze

Jeśli nie dysponujesz budynkami firmowymi, a studyjne jednolite tło wydaje Ci się nudne wtedy dobrym pomysłem jest również zrobienie zdjęć biznesowych w plenerze. Oczywiście trzeba otoczenie dobrać do celu – zresztą nie tylko miejsce, ale i również strój powinny ze sobą współgrać.

Zatem może potrzebujesz zdjęć do pracy w korporacji i wtedy warto mieć w tle gładką ścianę lub jakieś biurowce. Ale może jesteś leśnikiem i wtedy zdjęcia trzeba zrobić w otoczeniu zieleni.

Warto rozmawiać na ten temat, żeby oczekiwania nie rozminęły się z rzeczywistością!

Umów się na sesję biznesową!

Dwa zdjęcia na szybko?

Wybierz mini sesję, przyjedz do mnie na 20 minutową sesję w okolicy, gdzie akurat jestem i ciesz się efektem w najszybszym pakiecie,

Zdjęcie na jednolitym tle?

Jednolite tło = sesja studyjna, zapraszam do studia.

Nie potrzebuję aż tylu zdjęć!

Umów się na godzinną sesję z koleżanką lub kolegą i podzielcie się kosztami.

Potrzebujesz zdjęć do swojej strony www?

Wybierz sesję wizerunkową, na której zrealizujemy zaplanowane wcześniej kadry, które idealnie podkreślą Twoją markę osobistą na odświeżonej stronie internetowej.

Trochę biznes, trochę casual

Wybierz spacerową sesję portretową, jeśli tylko 1-2 zdjęcia chcesz mieć w stylu biznesowym, a resztę bardziej casualowo na potrzeby social media.

Szukasz czegoś innego?

Napisz czego potrzebujesz, a pomogę Ci to zrealizować.

Sesja biznesowa - cennik

Ceny sesji biznesowych różnią się w zależności od oczekiwań.

Potrzebujesz dwa zdjęcia czy sesję na 10 zdjęć? Czy na sesji będziesz Ty czy również Twoi współpracownicy? Czy możemy ją zrobić w plenerze czy konieczny jest mój dojazd w wybrane przez Ciebie miejsce? Czy oczekujesz zdjęć na białym, jednolitym tle, a zatem w warunkach studyjnych, czy kadry plenerowe jakie w większości widzisz na tej stronie są zadowalające?

Kontaktując się w sprawie fotografii biznesowej koniecznie daj mi znać, jakie masz oczekiwania, czy mówimy o pozowanym portrecie w garniturze w biznesowym środowisku, czy o luźnej sesji w klubokawiarni bo tak właśnie chcesz być kojarzony/a ze swojego portretu. Daj koniecznie znać do czego planujesz używać i jaki jest profil działalności bo też inaczej zaplanujemy portret do amerykańskiej korporacji, a inaczej do stadniny koni. Dialog przed sesją jest konieczny by nie było rozczarowań.

 

Sesje zdjęciowe dla jednej osoby widać na cenniku poniżej. W przypadku większych grup proszę o kontakt, bo takie zlecenia wyceniam indywidualnie.

Najczęściej wybieranym pakietem, gdy ktoś potrzebuje 1-2 zdjęcia, jest Mini Sesja. Wykonywana jest w miejscu gdzie akurat jestem i mam możliwość zrobienia zdjęć, więc to ja wyznaczam możliwe miejsca w zależności od dnia i godziny. Jest to zawsze opcja plenerowa i niestety nie ma tu możliwości zażyczyć sobie, żeby w tle były biurowce czy coś konkretnego.

Jeśli masz konkretne wymagania co do tła, lub zwyczajnie chcesz zdjęcia w koszuli, a jest zima, wtedy mini sesja się nie sprawdzi i proponuję pakiet sesji godzinnej. Wtedy umawiamy się w konkretnym miejscu i robimy zdjęcia.

Jeśli z kolei oczekujesz przestrzeni studyjnej, jednolitego tła z tyłu wtedy godzinna sesja wystarczy, ale z racji tego, że nie posiadam własnego studia, konkretną przestrzeń trzeba będzie wynająć. Przy godzinnej sesji jest to koszt około 100zł (konkretnie podam po Twoim zapytaniu, gdy zorientuję się w dostępności i aktualnych cenach lokalnych przestrzeni studyjnych) i wymagam wtedy przedpłaty za rezerwację studia.

Gdzie?

Sesja zdjęciowa Kraków

Portrety biznesowe indywidualne wykonuję jedynie na terenie Krakowa. Zlecenia firm na sesję korporacyjną większej liczby ludzi wyceniam indywidualnie i wykonuję w promieniu do 50km od Krakowa, w zależności od zlecenia.

 

Zapraszam też do śledzenie profilu instagramowego #przyjdznaportret gdzie oprócz sesji wizerunkowych publikuję też rozmaite sesje portretowe indywidualne.

Zobacz przykłady sesji biznesowych na bloguŚledź hashtag #dcfportret

Zapraszam do kontaktu!

Jeśli interesują Cię moje usługi, chcesz zatrzymać czas, potrzebujesz zdjęć – wypełnij poniższy formularz, daj znać jakie są Twoje potrzeby, a ja wkrótce odpowiem. Jeśli nie otrzymujesz ode mnie odpowiedzi przez więcej niż 48h znaczy, że to spisek komputerów – wtedy zadzwoń – 607-128-909 albo złap mnie na kanałach social media

zdjecia dzieci krakow

Sesja Portretowa Krakow

sesja dla zakochanych na łące pełnej kwiatów

  Imię i Nazwisko

  Twój e-mail i Telefon

  **WYMAGANE** Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności (dostępne na samym dole strony)

  Jaki rodzaj sesji Cię interesuje? (*wymagane*)

  Czy jest jakaś data, przed którą musimy zrobić sesję?

  Twój Instagram - link

  Jak mnie znalazłaś/eś? (*wymagane*)

  Napisz parę słów o swoich oczekiwaniach

  Please prove you are human by selecting the heart.

  Mini sesja zdjęciowa w Krakowie Prokocimiu

  Czasami potrzebujecie tylko 1-2 zdjęć biznesowych i mini sesja wydaje się najlepszym wyborem. Lokalizacja mini sesji zależy od tego gdzie akurat jestem, a bardzo często jestem na Prokocimiu w Krakowie.

  Czy sesja na Prokocimiu to jakiś kompromis i efekt będzie gorszy niż moglibyśmy uzyskać w centrum Krakowa? Nie! Trzeba tylko zdać sobie sprawę, że w Prokocimiu próżno szukać biurowców czy typowo biznesowego tła, nie mam tu też studia z czystym jednolitym tłem.

  Ale najlepiej kliknij w poniższy link i zobacz jak wyglądają sesje, w tym również mini sesje biznesowe i wizerunkowe, które wykonuję właśnie tu w swojej prokocimskiej okolicy!

  Zobacz sesje biznesowe na Prokocimiu!
  portret biznesowy z mini sesji zdjeciowej na prokocimiu

  Zdjęcia do CV Kraków

  Dwa słowa jeszcze o Waszych Curriculum Vitae, które jak wspomniałem na wstępie, z racji równoległej do fotografii pracy w korporacji mam okazję od czasu do czasu czytać. Oczywiście, że liczą się umiejętności i doświadczenie, a jeszcze bardziej pewnie entuzjazm i zaangażowanie. Dlatego nie pozwólcie by Wasze zdjęcie do CV było argumentem by wyrzucić Wasze CV do kosza. Przecież to poniekąd świadczy o Was, o to czy potraficie zadbać o dostosowanie Waszego wyglądu do danej okazji. Bo wysłanie CV to jest poniekąd taki pierwszy etap rekrutacji i jeśli przychodzicie na ten etap ze zdjęciem selfie, z plaży, w nieodpowiednim stroju, wykadrowaną głową z innego zdjęcia to takie rzeczy widać na pierwszy rzut oka.

  Zdjęcie do CV najlepiej sobie robić raz na czas, w miarę zmian w naszym wyglądzie, tak by rekruterzy nie byli zaskoczeni faktem, że na rozmowę przychodzi inna osoba niż na zdjęciu. Takie zdjęcie musi być w miarę formalne, aczkolwiek stopień formalności zależy zapewne od stanowiska na jakie aplikujecie. Inny poziom luzu będzie uznawany za akceptowalny przy rekrutacji na stanowiska specjalisty obsługi klienta, inny na prezesa spółki notowanej na giełdzie, a jeszcze inny na farmaceutę. Dostosuj więc zdjęcie do CV do kariery, którą sobie wymarzyłeś/aś.

  Strój też niech będzie dopasowany. Garnitur męski czy damski to zawsze uniwersalny i formalny wybór, ale można też zrobić sobie zdjęcie w bluzce, swetrze czy koszulce polo. To wszystko zależy od celu i tego gdzie to zdjęcie wraz z CV będziecie wysyłać. A jeśli szukasz jednego uniwersalnego zdjęcia do CV to najlepiej będzie zrobić je w formalny sposób.

  Zdjęcia biznesowe do CV - poznajcie Olka

  Na zdjęciach widzicie Olka, który niedawno przeprowadził się do Krakowa i szukał pracy w lokalnych firmach. Brakowało mu zdjęć, które nadają się do CV i zgłosił się do mnie na krótką mini sesję. Umówiliśmy się w okolicach Browaru Lubicz i zrobiliśmy kadry, które tu widzicie. Taka sesja nie musi być bardzo formalna, pod krawatem w sztywnych pozach, może być właśnie tak jak Olka, trochę bardziej na luzie.

  Wszystko zależy od tego jak chcesz się zaprezentować.

  zdjęcia browar lubicz kraków

  Minisesja do CV w Browarze Lubicz

  Browar Lubicz i dowolne tak naprawdę miejsce z ciekawymi budynkami w tle nada się idealnie na sesję korporacyjną, z której zdjęcia nie tylko wzbogacą Twoje CV, ale też będą dorbze wyglądać w późniejszych firmowych prezentacjach przedstawiających zespół, w którym pracujesz.

  Podsumowując miejsce sesji warto nieco dopasować do tego jaki efekt chce się uzyskać. Inaczej bowiem (czy raczej w innych okolicznościach) zrobiłbym zdjęcie do CV na pozycję leśnika, a inaczej na pozycję pracownika biurowego.

  Olek wybrał formę mini sesji, czyli szybkiej sesji portretowej, z której otrzymał w cenie kilka zdjęć. Ta forma jest bardzo korzystna kosztowo, a przy tym moja oferta sprawia, że finalnie to właśnie Ty wybierzesz zdjęcia, które ostatecznie otrzymasz, więc Olek i każdy ma szansę wybrać więcej zdjęć niż przewiduje pakiet.

  Zobacz ofertę!