Znudziły Wastypowe sesje dla dwojga?

Jeśli tak, to sesja intymna dla par jest o krok dalej, jest czymś zdecydowanie bardziej odważnym, jest rodzajem fotografii, którą określiłbym jako zmysłowy reportaż o Waszej miłości. Ta krótka zdjęciowa historia ma pokazać przede wszystkim siłę Waszych uczuć, Waszą bliskość i intymność i dlatego tak istotne jest, by decydując się na własnie ten rodzaj zdjęć wybrać kogoś kogo styl będzie Wam odpowiadał. Bo przy sesjach intymnych jest dość cienka granica między sensualnym, pełnym klimatu portretem miłości, a zwyczajnym lekko erotycznym zestawem zdjęć, które nie wzbudzają tych emocji, które byśmy chcieli.

Zobacz jak mogę Ci pomóc zrealizować intymną sesję dla pary!

sesja intymna pary w bieliźnie i stylowym wnętrzu w krakowie

Czym różni się sesja intymna od zwykłej sesji dla par?

Sesja dla par w wydaniu ‘zwyczajnym’, zwana czasem sesją narzeczeńską, w założeniu też ma pokazać dwoje kochających się ludzi, emanować emocjami, łapać momenty i przelotne uśmiechy. Jednak to co odróżnia je od siebie to kwestia podejścia, tworzonego klimatu i  miejsca. Klasycznie bowiem takie sesje wykonuje się na zewnątrz, na spacerze, w miejscach, w których lubicie bywać. I bez wątpienia na takiej sesji możemy zadbać o romantyzm, ale nie sposób uzyskać taki stopień intymności w miejscach publicznych, z przechodniami w tle.

Więc to chyba właśnie intymny charakter takich zdjęć jest głównym czynnikiem, który odróżnia intymną sesję prywatną od zwykłej sesji dla dwojga.

Ale jeśli to właśnie czegoś romantycznego w klimacie spacerowym szukasz to zerknij jak to może wyglądać pod poniższym linkiem.

Sesje par - inspiracje

Intymna sesja fotograficzna dla dwojga - o co chodzi?

Jeśli kojarzy się Wam to tylko z erotyzmem, to prawdopodobnie nie chodzi nam o to samo. Sesje intymne w moim wykonaniu co do założenia nie mają być wulgarne. Nie wykonuję zdjęć pornograficznych, nie aspiruję do miana fotografa od sprośnych tematów.

Intymna, bo pokazuje jak blisko ze sobą jesteście. Intymna, bo odczuwacie się nawzajem z zamkniętymi oczami. Intymna, bo przy ludziach być może zachowywalibyście się inaczej. Ale jestem tam z Wami i skupiam się nad tym by ją uchwycić, złapać właśnie tę intymność między Wami.

Kadruję odpowiednio, gram światłem i cieniem, zakrywam i odkrywam – po to tylko, byście spojrzeli z zachwytem na Waszą bliskość, w końcu nigdy jej nie widzicie, a jedynie zawsze ją odczuwacie.

Teraz będziecie mogli ją również obejrzeć!

intymna sesja fotograficzna to gra światła i cienia
w jakim miejsci zrobić intymną sesję dla pary

Idealne miejsce na intymną sesję zdjęciową!

Oprócz Waszej bliskości, odpowiedniego pozowanie, kluczowym elementem, który rzutuje na finalny efekt intymnej sesji dla pary jest miejsce. Naturalnie nadaje się do takich sesji klimatyczne wnętrze. Jaki to ma być klimat zależy w dużej mierze od Was, ale na pewno Warto się zastanowić, czy miejsce, w którym chcecie zrobić sesję jest fotograficznie przygotowane na naszą wspólną pracę.

Kiepski wystrój wnętrza, ciasnota czy niepasujący styl potrafią zepsuć wrażenia z intymnej sesji zdjęciowej.

Dlatego jak będziemy rozmawiać o miejscu doradzę Wam czy planowane przez Was wnętrze nadaje się do tego. Może bowiem Wasz dom jest najlepszym miejscem byśmy taką sesję wykonali. A może trzeba jakąś przestrzeń wynająć?

Studio – urządzone i przystosowane do stworzenia odpowiedniego klimatu – jak widoczne na zdjęciach poniżej jedna z moich ulubionych wnętrz w Krakowie. A może trzeba poszukać jakiegoś stylowego apartamentu?

Temat ważny i z pewnością warty przedyskutowania we wspólnym gronie.

Intymnie i sensualnie

Fotografia intymna w prezencie?

Nie wiem czy ten rodzaj sesji zdjęciowej nadaje się na prezent. Raczej nie polecam podarowanie komuś vouchera na sesję zdjęciową w wersji o jakiej mówię na tej stronie. Czy jednak to zły pomysł? Absolutnie nie, ale może do tematu trzeba podejść inaczej.

Fotografia intymna dla par to na przykład świetny prezent na Walentynki – ale dobrze gdyby obie strony ustaliły wcześniej, że to jest coś czego chcą. Wtedy zamiast do kina na komedię romantyczną, wybierzcie się do studia fotograficznego, albo zamówcie taką sesję do domu.

To jest zwyczajnie świetny pomysł dla par, które chciałyby zatrzymać na zdjęciach te wszystkie elementy, które trudno w inny sposób zachować czy zmagazynować – czułość, bliskość, dotyk, intymność.

Jest to w mojej opinii świetna opcja dla świadomych i nieco odważniejszych par, którym nie straszne wydaje się obecność fotografa przy tego rodzaju zdjęciach intymnych.

Zobacz ofertę sensualnych sesji kobiecychIle kosztuje sesja intymna dla pary?
intymna sesja pary w krakowie we wnetrzach
sesja intymna pary w krakowie

Sesja dla dwojga - w ubraniu czy w bieliźnie?

To Wy decydujecie w jakim stroju wystąpicie na Waszej prywatnej sesji intymnej. Pamiętajcie, że jako fotograf nigdy nie publikuję zdjęć bez Waszej zgody i przy tego rodzaju sesjach zachowuję pełną dyskrecję. Dla mnie to czy wystąpicie w eleganckich strojach, seksownej bieliźnie, nago, a może w dresowych ubraniach typu homewear – nie ma wielkiego znaczenia. Zobaczcie sobie na zdjęcia z lewej – niezależnie od stopnia ubrania czy rozebrania to chodzi o kadr, o to jak blisko siebie jesteście, jak na siebie patrzycie i jak pod wpływem dotyku zamykacie oczy.

To Wy podejmujecie ostateczną decyzję o strojach, ale możecie liczyć na pełną moją współpracę i rady w tym zakresie, jeśli będziecie tego potrzebować. Najważniejsze jednak byście sami czuli się komfortowo pozując do zdjęć w takim czy innym stroju.

Sesja intymna dla pary w Krakowie

Jak to może wyglądać w praktyce?

Zanim się spotkamy wymieniamy nasze spojrzenie na tę sesję, słucham Waszych oczekiwań co do strojów, kadrów, wyszukujemy inspiracje. Na sesji samej gra muzyka, moja lub Wasza, a zanim zaczniecie czuć się swobodnie, realizujemy pewien plan, który wcześniej sobie wspólnie nakreślimy. Zacząć możemy tak jak Monika i Szymon od kadrów bardziej ubranych, a potem stopniowo pokazywać więcej ciała do granicy, którą sami ustalicie. W trakcie godzinnej sesji spokojnie damy radę zrobić zdjęcia w 2-3 stylizacjach, a w gruncie rzeczy to nie ma być sesja fashion więc strój ma i tak drugorzędne znaczenie.

Ja oczywiście podczas sesji podpowiadam Wam nieco, ale w tym przypadku staram się być zupełnie nieinwazyjny, żeby nie burzyć klimatu, który sami między sobą podczas sesji intymnej budujecie. Według mnie to właśnie klimat tworzy tę intymność, więc poprzez odpowiednie kadrowanie i pozowanie, w połączeniu z Waszych zaangażowaniem i ‘niepozowaniem’ osiągniemy najlepsze możliwe efekty.

Będę starał się działać tak byście zapomnieli, że jesteście na sesji zdjęciowej z fotografem, a byście zwyczajnie cieszyli się swoją wzajemną obecnością i bliskością. I gdzieś tam, zza ramienia, z lekkiego oddalenia uchwycę to co się dzieje i co emanuje od Was – te uśmiechy, zakochane oczy, namiętne pocałunki i wszechobecny dotyk partnera lub partnerki.

Zobaczcie teraz przykład takiej sesji – Monika i Szymon w rolach głównych. Sesję zrobiliśmy we wnętrzu – zapytaj mnie jeśli chcesz się o nim więcej dowiedzieć.

sesja intymna w krakowie w eleganckim ubraniuprzykład jak się ubrać na sesję intymną nie w bieliźniesesja intymna bez nagościSesja intymna dla pary w krakowie w ładnym wnętrzu studio fotografastylowe wnętrza do sensualnej sesji intymnej dla kobiet lub par w Krakowieintymna sesja dla dwojga w krakowie na której para przytula się na kanapie sesja intymna dla dwojga w bieliźnie i nagościczy na sesji intymnej musicie wystąpić nago lub w bieliźnieSesja intymna w bieliźnieintymna sesja pary w zmysłowym i sensualnym klimaciefotografia intymna par w KrakowieZdjęcia intymne dla par w Krakowie w obiektywie Dariusza Czepielasesja intymna w krakowie

A może zostaw go w domu i przyjdź na sesję kobiecą?

Może patrzysz na te zdjęcia i już wiesz, że on nigdy się na to nie zgodzi? Może podoba Ci się ta koncepcja, ale wiesz, że trudno będzie go przekonać i to się zwyczajnie nie sprawdzi?

Sensualna sesja kobieca to alternatywa dla Pań, które chciałyby zaznać prawdziwej fototerapii poprawiającej poczucie własnej wartości i akceptację własnego ciała. Osobiście uważam, że każda kobieta powinna choć raz w życiu doświadczyć takiej sesji, a w moim wykonaniu nie musimy od razu mówić o pozowaniu w bieliźnie. W zależności od tego jakie są Twoje oczekiwania, możemy wybrać wersję bardziej ubraną i też będzie ona miała znamiona zmysłowe sesji zdjęciowej. Kliknij powyższy link i zobacz jak to może wyglądać!

zmyslowy portret kobiecy na sensualnej sesji prywatnej
alternatywa do klasyki?

Intymna sesja narzeczeńska

A gdyby tak przed ślubem zamiast klasycznej sesji narzeczeńskiej gdzieś w parku czy na mieście, pójść właśnie w klimatyczną, przytulaną sesję narzeczeńską we wnętrzach? Przecież to nie jest tak, że 100% zdjęć macie mieć w bieliznach i potem będzie Wam ciężko pochwalić się nimi na internetach. Powyższa sesja to też miks różnych stylizacji, a tu przecież nie chodzi o strój, tylko o całą otoczkę, o klimat, o miłość i bliskość.

Na pewno części z Was pomysł zamiany klasycznej sesji narzeczeńskiej w wersję intymną przypadnie do gustu!

Intymna sesja narzeczeńska - cennik
portret pięknej blondynki z tatuażami wykonany przez fotografa Dariusza Czepiela

#przyjdznaportret

Na instagramie stworzyłem specjalny profil i hashtag poświęcone fotografii portretowej mojego autorstwa.

#przyjdznaportret to właśnie sposób by każdy mógł pochwalić się zdjęciem zrobionym przez mnie i zgrupować je pod tym hashtagiem. To też sposób dla Was by wygodnie przejrzeć moje portfolio fotografii portretowej i niekoniecznie przeglądać posty bloga w poszukiwaniu konkretnych sesji. Choć oczywiście zachęcam do obejrzenia na blogu całych materiałów.

Przyjdź na portret to apel do Was, ale wiąże się z moim postanowieniem by robić coraz więcej sesji zdjęciowych w Krakowie i oferować je ludziom w bardzo przystępnych cenach. Wystarczy zrezygnować w weekend z dwóch drinków w barze i już można się wybrać do mnie na mini sesję!

Zainwestuj w jakość!

Zobacz na Instagramie

Decyzja należy do Ciebie. Zapraszam Cię na sesję portretową!

Wypełnij formularz i porozmawiajmy o szczegółach, pomysłach, terminach.

  Imię i Nazwisko

  Twój e-mail i Telefon

  **WYMAGANE** Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności (dostępne na samym dole strony)

  Jaki rodzaj sesji Cię interesuje? (*wymagane*)

  Czy jest jakaś data, przed którą musimy zrobić sesję?

  Twój Instagram - link

  Jak mnie znalazłaś/eś? (*wymagane*)

  Napisz parę słów o swoich oczekiwaniach

  Please prove you are human by selecting the cup.