Będąc fotografem od ponad 10 lat skupiałem się głównie na obszarach fotografii ślubnej, narzeczeńskiej, a także sesjach rodzinnych. W tym roku odkryłem jeszcze jeden rodzaj fotografii, który doładował moje akumulatory i sprawił, że częściej niż zwykle czuję motyle w brzuchu trzymając aparat w ręku.

Chodzi o sesje portretowe, wizerunkowe, sesje fashion i lifestyle, pracę z jedną osobą i próbę ujęcia jej charakteru w na swój sposób unikalnym stylu.

Moja nowa miłość – Portret!

A poniższa sesja  na Dolnych Młynów w Krakowie otwiera cykl o tej tematyce na blogu!

sesja zdjęciowa dolnych młynów kraków

Z Lily umówiliśmy się na portrety w Krakowie w stylu miejskim.

Chciałem spróbować odrzucić przyzwyczajenie poszukiwania sterylnych i pięknych scenerii na rzecz hałaśliwej i klimatycznej sesji miejskiej. Zobacz poniżej jak wyszło!

Sesja portretowa z modelką w Krakowie

Lily mieszka od kilku lat w Krakowie, pochodzi z Ukrainy i gdy zgłosiła się do sesji portretowej w miejskim stylu, od razu wiedziałem, że to właściwa osoba. Jej zjawiskowa uroda dała się poznać już na jej profilach social media, ale podczas sesji zaskoczyła mnie czymś innym – wprost rewelacyjną pracą przed obiektywem. 

Było to odświeżające doświadczenie móc oglądać w wizjerze aparatu, jak Lily w ciągu minuty pozwala mi zrobić 20-30 kadrów i każdy z nich jest inny. Inna mina, inny grymas, ułożenie rąk, włosów i postawy. Jak ta dziewczyna potrafiła pozować do sesji portretowej to było wprost niesamowite i polecam każdemu móc doświadczyć czegoś tak zaskakującego. 

Lily to bardzo utalentowana modelka.

zdjeciowa sesja miejska w krakowie

Sesje portretowe w Krakowie - jak wybrać miejsce?

Z Lily umówiliśmy się w centrum Krakowa, miała to być szybka sesja miejska, coś w rodzaju mini-sesji z mojej oferty. Zeszło nam nieco dłużej, bo tak dobrze współpracowało mi się z tą uroczą dziewczyną, że każdy kolejny kadr z tej sesji zdjęciowej sprawiał, że chciało się jeszcze.

Zanim dotarliśmy do tytułowych Dolnych Młynów, kolebki kraftowego piwa, industrialnych wnętrz i miejsc zgromadzeń mieszkańców Krakowa. Zrobiliśmy jeszcze kilka kadrów ‘w drodze’, w okolicach Teatru Bagatela i Biblioteki na Rajskiej. W Krakowie mamy ten komfort, że każda boczna uliczka daje praktyczne możliwości na zrobienie kolejnych kadrów bo to już zwyczajnie urok tego klimatycznego miasta, w którym miałem przyjemność się urodzić.

Kwintesencja sesji miejskiej

Pewnym odkryciem przy sesjach miejskich było dla mnie kombinowanie z tym co dostarcza ulica, a nie szukanie opcji na odizolowania fotografowanych osób od otoczenia. Ruch uliczny, graffiti, zaparkowane samochody, bary i neony – wszystko to jest do dyspozycji fotografa by kreatywnie wykorzystać miejską przestrzeń i wkomponować w nią modelkę podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Zobacz poniżej jak wyszło!

 

Oferuję Ci różne rodzaje sesji zdjęciowych: rodzinna sesja zdjęciowa, sesja zdjęciowa biznesowa czy sesje zdjęciowe niemowląt. Skorzystaj już dziś!

sesja miejska lifestyle w krakowie

Sesja portretowa z Lily w Krakowie

Lekko ponad godzinę trwała nasza sesja z Lily, podczas której przeszliśmy od Bagateli, na Dolnych Młynów, a skończyliśmy na plantach. Zapraszam do obejrzenia efektów naszej pracy, ale co ważniejsze – zachęcam do zastanowienia się czy nie brakuje Ci tego rodzaju zdjęć.

To mogłeś/mogłaś być Ty w miejscu Lily!

miejska sesja zdjęciowa w Krakowieportret kobiety krakówlily bilyk modelka krakówsesja zdjęciowa w krakowiesesja lifestyle krakówsesja fashion krakówsesja zdjęciowa krakówsesja miejska dolnych mlynowportret kobiety krakowsesja portretowa krakowsesja zdjeciowa na plantach w krakowie

 

zerknij też w wolnej chwili na instagram portretowy!

portret pięknej blondynki z tatuażami wykonany przez fotografa Dariusza Czepiela

#przyjdznaportret

Na instagramie stworzyłem specjalny profil i hashtag poświęcone fotografii portretowej mojego autorstwa.

#przyjdznaportret to właśnie sposób by każdy mógł pochwalić się zdjęciem zrobionym przez mnie i zgrupować je pod tym hashtagiem. To też sposób dla Was by wygodnie przejrzeć moje portfolio fotografii portretowej i niekoniecznie przeglądać posty bloga w poszukiwaniu konkretnych sesji. Choć oczywiście zachęcam do obejrzenia na blogu całych materiałów.

Przyjdź na portret to apel do Was, ale wiąże się z moim postanowieniem by robić coraz więcej sesji zdjęciowych w Krakowie i oferować je ludziom w bardzo przystępnych cenach. Wystarczy zrezygnować w weekend z dwóch drinków w barze i już można się wybrać do mnie na mini sesję!

Zainwestuj w jakość!

Zobacz na Instagramie

Decyzja należy do Ciebie. Zapraszam Cię na sesję portretową!

Wypełnij formularz i porozmawiajmy o szczegółach, pomysłach, terminach.

  Imię i Nazwisko

  Twój e-mail i Telefon

  **WYMAGANE** Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności (dostępne na samym dole strony)

  Jaki rodzaj sesji Cię interesuje? (*wymagane*)

  Czy jest jakaś data, przed którą musimy zrobić sesję?

  Twój Instagram - link

  Jak mnie znalazłaś/eś? (*wymagane*)

  Napisz parę słów o swoich oczekiwaniach

  Please prove you are human by selecting the house.